Antalyaspor'da hedef 100 bin passolig

Antalyaspor'da hedef 100 bin passolig
Antalyaspor'da hedef 100 bin passolig
- Antalyaspor Kulübü Başkanı Gencer: - "Antalyaspor olarak 100 bin passolig hedefi koyduk. Maça gitsek de gitmesek de Antalyalıyız diyorsak, Antalya'da iş yapıyorsak sadece 15 lira ödeyerek passolig almalıyız. Şehir olarak bir yarışa girdik" - "Biz Eto'o'yu Antalya'ya getirdiğimiz zaman bu kadar büyük futbolcu transfer ettiğimizin farkında değildik. Transfer Avrupa'da ilk üçte uzun bir süre devam ettiği gibi şu anda da Avrupa'da en büyük 10 transfer içinde yer alıyor"

ANTALYA (AA) - Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, Süper Lig'de kalıcı bir takım olmak gerektiğini belirterek, Antalyaspor olarak 100 bin passolig hedefi koyduklarını bildirdi.

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği'nden yapılan (ANSİAD) açıklamaya göre, Gencer ile kulübün yönetim kurulu üyeleri ve iş adamaları, ANSİAD Başkan Yardımcısı Abdullah Erdoğan başkanlığında, bir otelde düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Gencer, Antalyaspor'un inişli çıkışlı dönemler yaşadığını, Hasan Akıncıoğlu döneminde kulübün mali olarak önemli bir istikrar yakaladığını belirtti.

Pekçok kez kulüp başkanlığı yaptığını, sekiz kez şampiyonluk yaşadığını vurgulayan Gencer, hep başarı odaklı ve hedef doğrultusunda yola çıktığını bildirdi.

Antalyaspor'un bu yılki bütçesinin 97,5 milyon lira olduğuna dikkati çeken Gencer, " Bugün baktığınız zaman birçok sanayi kuruluşundan fazla bir bütçesi var. Bu bütçeyi realize etmek, aynı zamanda başarı yakalamak, bir yerlere getirmek hakikaten kolay bir iş değil" ifadesini kullandı.

Kamerunlu futbolcu Samuel Eto'o'nun futboldan öte bir proje transferi olduğunu vurgulayan Gencer, şunları kaydetti:

"Biz Eto'o'yu Antalya'ya getirdiğimiz zaman bu kadar büyük futbolcu transfer ettiğimizin farkında değildik. Transfer  Avrupa 'da ilk üçte uzun bir süre devam ettiği gibi şu anda da Avrupa'da en büyük 10 transfer içinde yer alıyor. Eto'o'nun Antalyasporlu olması bunun neticesinde FIFA Başkanının arayıp 2018 Dünya Kupası'nın kura çekimini geçtiğimiz temmuz ayında Antalyasporlu Eto'o'nun çekmesine izin verip vermeyeceğimizi sorması, Petersburg'a gittiğimiz zaman FIFA Başkanı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ardından üçüncü konuşmacının Antalyasporlu Eto'o olması gurur verici."

Passolig ve kombine rakamlarına değinen Gencer, geçen yıl 4 bin olan passolig sayısının bu yıl itibarıyla 27 bine ulaştığını, kombine satışının stadyum açılmamasına rağmen 7 bine ulaşmasının önemli olduğunu belirtti.

Gencer, "Antalyaspor olarak 100 bin passolig hedefi koyduk. Maça gitsek de gitmesek de Antalyalıyız diyorsak, Antalya'da iş yapıyorsak sadece 15 lira ödeyerek passolig almalıyız. Şehir milliyetçiliği oluşturacaksak bunu yapmak zor bir şey değildir. Şehir olarak bir yarışa girdik. Herkesin bu katkıyı yapması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Antalyaspor'un Süper Lig'de kalıcı bir takım olması gerektiğinin altını çizen Gencer, hep üst sıralarda yer alması gerektiğini ifade etti.

- "Eto'o, aynı zamanda çok başarılı bir psikolog"

 Antalyaspor Vakfı Başkanı Dündar Uluğkay da şehrin en dinamik ve heyecan verici  kurumunun Antalyaspor olduğunu, bugün gelinen noktada Antalyaspor'un çok yol kat ettiğini söyledi. 

Eto'o'nun çok iyi bir futbolcu olmasının yanı sıra çok başarılı bir psikolog ve saha içinde bir teknik direktör olduğunun da altını çizen Uluğkay, yıldız futbolcunun yapılan en iyi transfer olduğunu vurguladı.