Antalyasporlular minik Azra'yı ziyaret etti

Antalyasporlular minik Azra'yı ziyaret etti
Antalyasporlular minik Azra'yı ziyaret etti
- Teknik direktör Şimşek ve kırmızı-beyazlı beş futbolcu, "Tay-Sachs" hastalığına yakalanan 2,5 yaşındaki Azra Cunduz'u ziyaret etti - Anne Derya Cunduz: "Azra benim tek evladım. Onu kaybetmek istemiyorum" - Teknik direktör Şimşek: "Yavrumuzun sağlığına kavuşması için elimizden gelen her şeyi yapmak istiyoruz"

ANTALYA (AA) - Antalyaspor Teknik Direktörü Yusuf Şimşek ve kırmızı-beyazlı beş futbolcu, milyonda bir görülen ve henüz tedavisi bulunmayan "Tay-Sachs" hastası 2,5 yaşındaki Azra Cunduz'u ziyaret etti.

Teknik direktör Şimşek, beraberindeki Antalyasporlu oyuncular Jean Makoun, Serdar Özkan, Ömer Kandemir, Sakıp Aytaç ve Zeki Yıldırım, Cunduz ailesinin Soğuksu Mahallesi'ndeki evlerini ziyaret ederek, getirdikleri hediyeleri verdi.

Anne Derya Cunduz, ziyarette yaptığı konuşmada, bir yaşına kadar diğer çocuklar gibi sağlıklı olan kızına geçirdiği bir nöbetin ardından "Tay-Sachs" hastalığı teşhisi konulduğunu söyledi. Bu hastalığa yakalanan çocukların ortalama dört yaşına kadar yaşayabildiklerini ifade eden Cunduz, şöyle konuştu:

"Doktorlar bana 'Evladın artık yiyemeyecek, görmeyecek, hareketsiz yatacak' dediler. Bir anne için inanılmaz zor bir durum. Azra benim tek evladım. Onu kaybetmek istemiyorum. Her gün Azra'ya bir şey olacak korkusuyla uyumuyorum. Dünyada hiçbir hastalığın tedavisinin olmadığına inanmıyorum. Mutlaka bir yerlerde bir tedavisi var ve bir yerlerden çıkacak diye bekliyorum. Çünkü evlatlar ölemez. Azra olmadan bir saniye bile nefes almanın tahminini kafamda yapamıyorum. Azra olmadan yaşayamam."

 

- "Türk halkı bizi yalnız bırakmadı"

 

Baba Mehmet Cunduz da 15 yıl önce kız kardeşinin çocuğunu, 3,5 yaşındayken bu hastalıktan kaybettiklerini, bu nedenle ilk teşhis konduğunda dünyanın başlarına yıkıldığını belirtti.

Bu hastalığın sadece ABD ve İngiltere'de araştırıldığını dile getiren Baba Cunduz, "Türkiye'de de araştırılması için sesimizi duyurmak istedik. Haberlere çıkmamıza rağmen bir türlü devletimize sesimizi duyuramadık ama Türk halkı bizi yalnız bırakmadı" diye konuştu.

Baba Cunduz, hastalığa dikkati çekmek için İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçmek istediğini ancak can güvenliği olmadığı gerekçesiyle izin alamadığını söyledi.

Mehmet Cunduz, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan izin alabilmeleri halinde, 21 Kasım Cumartesi günü oynanacak Galatasaray-Antalyaspor maçında hastalıkla ilgili pankart açmak istediklerini kaydetti.

 

- Şimşek: "Elimizden gelen her şeyi yapmak istiyoruz"

 

Teknik direktör Yusuf Şimşek de şahsi olarak maddi ve manevi her türlü desteği vereceğinin altını çizerek, "Yavrumuzun sağlığına kavuşması için elimizden gelen her şeyi yapmak istiyoruz" diye konuştu. 

Şimşek, hastalıkla ilgili pankart açılmasının, maça kısa bir süre kaldığı için zor olduğunu ancak bir sonraki müsabakada bunu sağlamaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Ziyaret sırasında, anne Derya ve baba Mehmet Cunduz ile futbolcu Serdar Özkan'ın gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.