Antalya'ya Türkiye'nin en büyük olimpik yüzme havuzu yapılacak

Antalya'ya Türkiye'nin en büyük olimpik yüzme havuzu yapılacak
Antalya'ya Türkiye'nin en büyük olimpik yüzme havuzu yapılacak
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Antalya'ya kapalı bir yüzme havuzu kazandırılması önünde hiçbir engel kalmadı. Antalya'ya hayırlı olsun"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kente Türkiye 'nin en büyük kapalı yüzme havuzu projesinin kazandırılacağı bildirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ankara 'ya giderek, bakanlık ve genel müdürlük düzeyinde bazı ziyaretlerde bulundu. Türel, ziyaretlerle ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en büyük kapalı yüzme havuzunun Antalya'ya kazandırılması için önemli ziyaretler yaptıklarını kaydetti.

Kızıltoprak Mahallesi'ne yapılması planlanan yüzme havuzu için, ocak ayında gerçekleştirilen Büyükşehir Meclisi'nde gerekli imar değişikliğinin yapıldığını hatırlatan Türel, "Antalya gibi deniz şehrinde uluslararası müsabakaların yapılacağı kapalı yüzme havuzu yok. Yıllardır konuşulan bu konu büyük bir ihtiyaç. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nce projeler tamamlandı, 20 milyon lira ödeneği ayrılmıştı. Büyükşehir Meclisi'ne konuyu taşıyarak, projenin alan sorununu çözdük" dedi.

Başkan Türel, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Antalya ziyaretinde yüzme havuzuna ilişkin çalışmaların bir an önce tamamlanması için gerekli talimatları verdiğine dikkati çekti. Türel, açıklamasında, "Antalya'ya kapalı bir yüzme havuzu kazandırılması önünde hiçbir engel kalmadı. Antalya'ya hayırlı olsun" ifadesini kullandı.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nce Kızıltoprak Mahallesi'nde yapılacak Antalya Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, 5 bin kişi kapasiteli olacak. 39 bin 206 metrekare alana yapılacak yüzme havuzunda, gençlik merkezi, fitness salonları, bireysel spor branşlarına hizmet edebilecek spor alanları, soyunma odaları-idari binalar, kafeteryalar, engelli bireyler için özel seyir alanları, localar, kapalı otopark, protokol ve basın tribünleri, olimpiyat delegasyonlarının standartlarına uygun mekansal düzenlemeler yer alacak. Atlama kulesi ve çocuk havuzu da bulunacak yüzme havuzunda, dünya ve Avrupa şampiyonaları yapılabilecek.