ANTDOB, "Şen Dul" operetiyle perdelerini açtı

ANTDOB, "Şen Dul" operetiyle perdelerini açtı
ANTDOB, "Şen Dul" operetiyle perdelerini açtı
- Antalya Devlet Opera ve Balesi, 2015-2016 sezonuna "Şen Dul" operetinin prömiyeri ile başladı

ANTALYA (AA) - Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), sanat sezonuna Franz Lehar'ın "Şen Dul" operetinin prömiyeriyle "merhaba" dedi.

Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenen opereti, Haldun Özörten sahneledi, orkestra şefliğini ise Ömer Yöndem gerçekleştirdi.

Serhat Nüfusçu'nun koreografisiyle sahnelenen ve tasarımını Ömer Gündüz, kostüm tasarımını Nursun Ünlü , ışık tasarımı Mustafa Eski'nin üstlendiği "Şen Dul"un koro yönetmenliğini ise Mahir Seyrek yaptı.

Eserde, Aslı Ayan, Sevinç Bilgin ve Burcu Kuru ''Hanna Glawari'' rolünde, Sema Suna, Bilge Yılmaz ''Valencienne'', Devrim Demirel, Barış Yanç ''Camille Kont De Rosillon'', Cüneyt Erdoğan, Şafak Güç ''Baron Mirko Zeta'' rolleriyle sahne aldı. Roller dönüşümlü olarak paylaşıldı.

Operet tarihindeki yerini koruyan, librettosu V.Leon ile L.Stein'e ait olan ünlü yapıttaki her müzik parçası olağan üstü zarafeti, Paris'in neşesi ve Balkanlara özgü ulusal renkler izleyenlere güzel dakikalar yaşattı.

Üç perdeden oluşan ve sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği operet, perşembe 20.00'de ve cumartesi günü ise saat 15.00'te izlenebilecek.

- "Şen Dul"

Şen Dul operetinin konusu şöyle:

"Baron Zeta, Pontecedrino Prensi'nin doğum günü onuruna ülkenin Paris'teki elçiliğinde bir parti veriyor. Partinin en önemli konuklarından biri ise Pontevedrino'dan Paris'e gelen ve Fransız bekar erkeklerin gözdesi olan güzel, zengin dul Hana Glawari.

Hanna'nın ölen kocasından kalan tüm parasının Pontevedrino sınırları içinde kalması ve ülke yararı için kullanılması için Kont Danilo'nun da Hanna Glawarı ile evlenmesi isteniyor. Aslında Hana Glawari ile Kont Danilo yıllar öncesi birbirlerini sevmişler, amca ise evliliğe engel olmuş. Aşk itirafı, oyun boyunca birçok olaya neden oluyor."