ANTDOB'da, "Şen Dul" opereti sahnelendi

ANTDOB'da, "Şen Dul" opereti sahnelendi
ANTDOB'da, "Şen Dul" opereti sahnelendi
ANTALYA (AA) - Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) Franz Lehar'ın "Şen Dul" operetini sahneledi. Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenen...

ANTALYA (AA) - Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) Franz Lehar'ın "Şen Dul" operetini sahneledi. 

Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenen opereti Haldun Özörten yönetti, orkestra şefliğini Ömer Yöndem yaptı.

Serhat Nüfusçu'nun koreografisiyle sahnelenen oyunun dekorunu Tacettin Gündüz, kostüm tasarımını Nursun Ünlü, ışık tasarımını Mustafa Eski üstlendi, koro yönetmenliğini ise Mahir Seyrek gerçekleştirdi.

Operet tarihindeki yerini koruyan, librettosu Viktor Leon ile Leo Stein'e ait ünlü yapıt, 3 perde halinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

- Şen Dul opereti

Baron Zeta, Pontevedrino Prensi'nin doğum günü onuruna ülkenin Paris'teki elçiliğinde bir parti verir. Partinin en önemli konuklarından biri ise Pontevedrino'dan Paris'e gelen ve Fransız bekar erkeklerin gözdesi olan güzel, zengin dul Hanna Glawari.

Hanna'nın ölen kocasından kalan tüm parasının Pontevedrino sınırları içinde kalması ve ülke yararı için kullanılması için Kont Danilo'nun da Hanna Glawarı ile evlenmesi isteniyor. Aslında Hana Glawari ile Kont Danilo yıllar öncesi birbirlerini sevmişler, amca ise evliliğe engel olmuş. Aşk itirafı, oyun boyunca birçok olaya neden oluyor.