AOSB ile Akdeniz Üniversitesi Ar-Ge için işbirilği yapacak

AOSB ile Akdeniz Üniversitesi Ar-Ge için işbirilği yapacak
AOSB ile Akdeniz Üniversitesi Ar-Ge için işbirilği yapacak
ANTALYA (AA) - Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) ile Akdeniz Üniversitesi İş Dünyası ile İşbirliği ve Teknoloji Transferi ve Araştırma Merkezi...

ANTALYA (AA) - Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) ile Akdeniz Üniversitesi İş Dünyası ile İşbirliği ve Teknoloji Transferi ve Araştırma Merkezi (AKİŞMER TTM) arasında, "Antalya Organize Sanayi Bölgesi Firmalarının Ar-Ge ve İnovasyon Eğilimlerinin Tespit Edilmesine Yönelik Fizibilite Çalışması" projesi için protokol imzalandı.

AOSB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, imzalanan protokol kapsamında bölgedeki 217 firmada Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları mercek altına alınacak. Üç ay sürecek proje sonunda firmaların sert rekabet koşullarına uyum sağlaması, gelişen teknolojiye ayak uydurabilmesiyle ilgili strateji planları belirlenecek.

Ayrıca, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına verilecek destek ve teşviklerle birlikte ulusal ve uluslararası alanda hayata geçirilen projelerin Antalya OSB'ye uyarlanmasıyla ilgili altyapı oluşturulacak.

AOSB Başkanı Ali Bahar, sanayicilerin Ar-Ge'ye dayalı ihtiyaçlarının üniversite-sanayi işbirliği ile çözüme kavuşturulması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Bölgemizde üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirmek ana hedeflerimizden biriydi. Sanayicimizin sözünü ettiğimiz profile ulaşabilmesi için üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi şart. Bu amaçla kurduğumuz Ar-Ge birimini ihtiyaçlar doğrultusunda Akdeniz Üniversitesi ile de yakın işbirliği yaparak geliştirmeyi ve hizmetlerini çeşitlendirmeyi hedefliyoruz. Teknolojinin gelişmesi için sanayicilerle bilim adamlarının eşleştirileceği çalışmalar yapmaya devam edeceğiz."