Arılar, ilçe merkezinde oğul yaptı

-Antalya'nın Kumluca ilçesinde Cumhuriyet Meydanı'ndaki çam ağacının dalına gelen arı oğulu, vatandaşların çalışmasıyla kovana alındı

ANTALYA (AA) - Kumluca ilçesinde Cumhuriyet Meydanı'ndaki arokarya çamının dalına gelen arı oğulu, çevreye zarar vermemesi için bir yetiştirici tarafından kovana alındı.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki yeşil alanda bulunan arokarya çamının dalında arı oğulu olduğunu gören vatandaşlar, Kumluca Belediyesi ekiplerine haber verdi.

Belediye ekipleri, oğulun bulunduğu yerden alınması için arı yetiştiricisi Hidayet Kökçe'den yardım istedi. Kökçe, vatandaşların da yardımıyla ağaca tırmanarak, oğulu bal mumu bulunan peteğe aktardı. Çevreye dağılan arıların dönmesi için bir süre bekletilen kovan, daha sonra bulunduğu yerden alınarak Cumhuriyet Meydanı'ndan uzaklaştırıldı.

Arı yetiştiricisi Hidayet Kökçe, gazetecilere yaptığı açıklamada, baharın gelmesiyle yeni doğan yavru arıların doğada oğul oluşturduklarını söyledi. Bazı arı oğullarının bu şekilde doğaya dağıldığını ifade eden Kökçe, "Kumluca'da portakal çiçeklerinin açmasıyla arılar da bal yapmaya başladı. Kovandan yeni çıkan bir oğul, Cumhuriyet Meydanı'na kadar gelmiş. Bu bolluktur, berekettir. Tüm arıcılara bereketli bir sezon diliyorum" dedi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  portakal

  ,

  haber

  ,

  Belediye

  ,

  sezon