ASMEK kursiyerleri sertifikalarını aldı

ASMEK kursiyerleri sertifikalarını aldı
ASMEK kursiyerleri sertifikalarını aldı
ANTALYA (AA) - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) açtığı "Uygulamalı Girişimcilik...

ANTALYA (AA) - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) açtığı "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" programında başarılı olan Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursu (ASMEK) kursiyerleri sertifikalarını aldı. 

Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde düzenlenen sertifika töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mitat Yolcu, KOSGEB'ten ek eğitim alan ASMEK kursiyerlerinin kendi iş yerlerini açma hakkı kazandığını belirtti.

Yolcu, ASMEK kurs merkezlerinin sayılarını artırmayı hedeflediklerini vurgulayarak, "ASMEK Antalya'da bir marka oldu. Bu markanın altında vatandaşlarımız birer el becerisi, birer altın bilezik kazanırken, beraberinde de KOSGEB Antalya'mızda iyi işler yapıyor" dedi.

KOSGEB İl Müdürü Selim Erkoç da kursiyerlere önce mesleki eğitim, akabinde de mesleği hayata geçirmeleri için ticari eğitim verildiğini kaydetti.

Bundan sonraki süreçte de iş sürecini ASMEK'le birlikte yürüteceklerini belirten Erkoç, "Şimdi iş zamanı. İşletmesini kurup bizden destek talebinde bulunanlara da desteğimiz sürecek. Hepinize iş hayatınızda başarılar diliyorum" diye konuştu.

İş yeri fikri olarak Kedi?Köpek Oteli açmak isteyen 43 yaşındaki Mehtap Koyuncu ise eğitim sürecinin keyifli ve öğretici olduğunun altını çizerek, eğitimler sonucunda bir iş yerinin nasıl kazanç yapıp yapamayacağını daha iyi öğrendiklerini kaydetti.

Konuşmalardan sonra eğitimlerde başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.