ATB Başkanı Çandır'dan AA'ya ziyaret

ATB Başkanı Çandır'dan AA'ya ziyaret
ATB Başkanı Çandır'dan AA'ya ziyaret
ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti.Trabzon Bölge Müdürlüğünden...

ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Trabzon Bölge Müdürlüğünden bir süre önce Antalya Bölge Müdürlüğüne Başmuhabir olarak atanan Murat Paksoy'a hayırlı olsun dileklerini ileten Çandır, ATB'nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Antalya Ticaret Borsası olarak kent yaşamı ve ekonomisi başta olmak üzere ülke ekonomisi için yaptıkları çalışmalara değinen Çandır,  Zeytinpark projesiyle Antalya'ya nefes aldıracak bir çalışma yapacaklarını söyledi.

Çandır, bu projenin önümüzdeki günlerde hayata geçirilmesini öngördüklerini anlattı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kalkınma Bakanlığı'nın desteğiyle Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX'in bu yıl 7-11 Ekim tarihleri arasında Antalya EXPO Center`da düzenleneceğine işaret eden Çandır, YÖREX için tüm hazırlıkları tamamladıklarını vurguladı.

Çandır, "Sizin oraların nesi meşhur" sloganıyla bu yıl 6'ncısı gerçekleştirilecek YÖREX'in yöresel ürünlerin tanıtımının yanı sıra ekonomik değerlerinin artırılması açısından oldukça önemli bir fuar olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin birçok bölgesinde üreticinin yöresel ürünleriyle bu fuara katıldıklarını belirten Çandır, YÖREX'in, ürünlerin coğrafi işaret almaları açısından önemli olduğunu vurguladı.

Çandır, YÖREX fuarının geleneksel hale geldiğini dile getirerek, yöresel ürünlerin tanınırlığının arttığına dikkati çekti.

Paksoy da Anadolu Ajansı'nın çalışmaları hakkında bilgi vererek, Çandır'a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.