ATSO Başkanı Çetin, vergi rekortmenlerini kutladı

ATSO Başkanı Çetin, vergi rekortmenlerini kutladı
ATSO Başkanı Çetin, vergi rekortmenlerini kutladı
ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, vergi rekortmenlerini tebrik etti.Çetin, yaptığı...

ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi  Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, vergi rekortmenlerini tebrik etti.

Çetin, yaptığı açıklamada, Gelir İdaresi Başkanlığınca 2014 Gelir Vergisi ilk 100 sıralamasında adı açıklanan mükellefler arasında Burdur merkezli AS-Ado Hazır Beton sanayi şirketi ortakları, Antalya vergi mükellefleri Osman Caka ve Okan Veli Karataş'ın yer da aldığını belirtti.

Aynı şirketin kurucusu Adem Sak'ın 4 yıldır Burdur adına ilk 100 sıralamasında olduğunu aktaran Çetin, kurumlar vergisi rekortmenleri olarak da Antalya'dan ilk 100'de Fraport ve Güneş Express firmalarının yer aldığını bildirdi.   

Çetin, Antalya'nın gelir vergisi ve gayrimenkul sermaye iradı gelir vergisinde ilk 100 sıralamasında adı açıklanan mükellefler arasında, son 10 yılda dörder kez yer aldığının altını çizdi.   

Gelir vergisi ilk 100 mükellef sıralamasında Antalya'yı temsil eden Caka ile Karataş ile kurumlar vergisi rekortmenleri arasında yer alan Fraport ile Güneş Express firmalarını kutlayan Çetin, şunları kaydetti: 

"Önümüzdeki yıllarda ilk 100'de daha fazla Antalya mükellefi görmeyi diliyorum. Ayrıca sanatçı Cem Yılmaz'ın da 2007 yılında girmiş olduğu ilk 100 listesinde son beş yıldır düzenli olarak yer aldığı ve bu yıl da 58'inci sırada olduğunu görüyoruz. Yine sanat dünyasından Acun Ilıcalı'nın da geçen yılki 15'inci sıradan sonra bu yıl 44'üncü sıradan listeye girdiği görülmektedir. Sanatçıların sanayicileri geçerek vergi listelerinde üst sıralarda yer almasını, Türkiye ekonomisinin yapısı ile ilgili sorunlara işaret etmekle birlikte örnek oluşturmaları bakımından takdirle karşılıyoruz. Vergisiyle Türkiye'nin ve Antalya'nın gelişmesine katkıda bulunan herkesi kutluyor ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası adına teşekkürlerimi sunuyorum."