ATSO, Giray Ercenk'in "Dağın Dili" kitabını yayınladı

ATSO, Giray Ercenk'in "Dağın Dili" kitabını yayınladı
ATSO, Giray Ercenk'in "Dağın Dili" kitabını yayınladı
ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), araştırmacı-yazar Girey Ercenk'in Antalya'nın doğusunu anlattığı "Dağın Dili" kitabını...

ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), araştırmacı- yazar Girey Ercenk'in Antalya'nın doğusunu anlattığı "Dağın Dili" kitabını yayınladı.

ATSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bozkır'dan Alanya'ya, Hadim'den Manavgat'a ve Gündoğmuş'a bölgede yaşamış medeniyetlerin anlatıldığı kitapta bölgenin ticaret ve göç yolları, üretimi, toprak, tarım, zanaat ilişkileri ve kültürel yaşama yer veriliyor.

ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya'nın doğusunun anlatıldığı "Dağın Dili" kitabını yayımladıkları için mutlu olduklarını belirterek, "ATSO olarak kent kültürünün gelişmesi adına bu çalışmaları çok önemsiyoruz. Antalyalı hemşehrilerimizin, üniversitelerdeki araştırmacıların ve özellikle de gençlerimizin ve çocuklarımızın bu kitaplardan faydalanmasını umuyoruz" ifadelerini kullandı.

Kitabı hazırlarken Bozkır'dan Alanya'ya, Hadim'den Gündoğmuş'a kadar bölgede yaşayan insanlarla birebir görüştüğünü kaydeden Giray Ercenk de "Bana diyorlar ki hep zor yerleri yazıyorsun. Ben de diyorum ki Antalya'nın en ücra köşesi, biz yazmazsak kimse yazmaz" değerlendirmesinde bulundu.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  manavgat

  ,

  Alanya

  ,

  Tarım

  ,

  göç

  ,

  yazar

  ,

  sanayi

  ,

  kent