ATSO heyeti TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret etti

ATSO heyeti TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret etti
ATSO heyeti TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret etti
- ATSO Başkanı Çetin: - "Antalya'nın gündemi kentin marka değerini artıracak önemli etkinliklerle dolu"

ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Bakanı Davut Çetin, Meclis Başkanı İzzet Bayar ve diğer yöneticilerden oluşan heyet,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu makamında ziyaret etti.

ATSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette konuşan Çetin, Antalya'nın gündeminin kentin marka değerini artıracak önemli etkinliklerle dolu olduğunu belirtti. Nisan ayında uluslararası bir etkinlik olan Antalya Basın Fotoğrafı Günleri'ni düzenleyeceklerini belirten Çetin, dünyaca ünlü fotoğrafçıların Antalya'ya geleceğini bildirdi.

Oda'nın yıkılan eski hizmet binası yerine Eğitim , Kültür ve Sanat Merkezi inşa edildiğini ifade eden Çetin, tarihi Kaleiçi'de de satın aldıkları bir evi de restore ettiklerine işaret ederek, "Dünya kenti Antalya, G20, B20 zirvesi ile dünya liderlerine ve iş dünyası temsilcilerine evsahipliği yapacak. 2016 yılında ise botanik EXPO'ya ev sahipliği yapacağız" dedi.

Görevine yeni seçilen Çetin'i kutlayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da ATSO ve ilçelerdeki oda ve borsaların, ortak hedefler doğrultusunda yürümeleri halinde kentin ve ülkenin daha da zenginleşeceğini kaydetti.

Ziyaret sonunda ATSO Başkanı Davut Çetin, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na ATSO Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı sulu boya bir tablo hediye etti.