ATSO ile TSE iş birliği

ATSO ile TSE iş birliği
ATSO ile TSE iş birliği
- ATSO Başkanı Çetin: - "TSE ile iş birliği içerisinde 2003 yılından bu yana 250'den fazla eğitim düzenledik"

ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) birliğiyle 12 yılda 250'i aşkın  eğitim programıyla yaklaşık 6 bin kişiye sertifika verdiklerini bildirdi.

ATSO'dan yapılan açıklamaya göre, TSE Antalya Bölge Koordinatörü ve Müdürü İsmail Ünlü ile yüksek ihtisasçı, baş tetkikçi Kaya Kars, Çetin'i ziyaret etti.

Çetin, ziyarette TSE ile örnek iş birliği içinde olduklarını, ATSO üyelerinden gelen talepler doğrultusunda pek çok konuda sertifika programları düzenlediklerini kaydetti.

Eğitim faaliyetlerini kurumsal bir yapı altında sürdürme kararı aldıklarını ve bu amaçla ATSO Akademi'yi kurduklarını anımsatan Çetin, "ATSO Akademi yıllar içinde yetişkin eğitiminde örnek bir yapı haline geldi. Bu kapsamda TSE ile iş birliği içerisinde 2003 yılından bu yana 250'den fazla eğitim düzenledik, 6 binden fazla üyemize ve çalışanları bu eğitimlerden yararlandı" bilgisini verdi. 

TSE'nin çalışmaları hakkında bilgi veren Ünlü de bilim, özel sektör ve kamu iş birliğinin önemine dikkat çekti.

Ünlü, şöyle devam etti: 

"Antalya'da çok başarılı çalışmalar yapılıyor. Sanayide belli bir seviyeye ulaştık. Özellikle turizm ve hizmet sektörü ayağını geliştirmek istiyoruz. Antalya bölgesinde gıda, hizmet ve lojistik sektörlerinde yapacak çok işimiz var. ATSO ile yakaladığımız güzel iş birliğinin, gelecekte de artarak devam edeceğinden kuşkum yok."