ATSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı

ATSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı
ATSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: "Ekonomi ve sosyal hayat yatırımla canlanır. Belediye kamu hizmetleri anlamında üzerine düşeni yapacak" - ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin: - "Antalya'nın sanayisi de inşaatı da ticareti de turizm ve tarıma bağımlıdır"

ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı yapıldı.

Kentteki bir otelde gerçekleştirilen ve ATSO bünyesindeki 49 sektör temsilcisi ile Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının bir araya geldiği toplantıda, Antalya'nın sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, açılışta yaptığı konuşmada, toplantının Antalya için son derece faydalı olduğunu dile getirdi.

Antalya'da yapılacak projelerde el ele vermek için bu tür toplantıları yaptıklarını belirten Türel, şöyle konuştu:

"Meseleleri birlikte çözmek için bir aradayız. Bu toplantılar ile bir sinerji oluşturuyoruz. Sizler ticaretin ve sosyal gelişmenin sağlanması için gayret gösteren insanlarsınız. Ekonomi ve sosyal hayat yatırımla canlanır. Belediye kamu hizmetleri anlamında üzerine düşeni yapacak. Sizler yatırım yapacaksınız, Antalya büyüyecek."

- Antalya'yı geliştirecek 5 madde

ATSO yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin de Avrupa kentlerinin şehir yönetimi konusunda sivil toplum kuruluşlarını iyi değerlendirdiğini söyledi.

Avrupa kentlerinde turizm ve ticaretin yönetiminin belediyeler ile odaların ortak kuruluşları tarafından yapıldığına dikkati çeken Çetin, ticaret odalarının kent planlamasında söz sahibi olduğunu kaydetti.

Antalya'nın gelişmesi için beş değer benimsendiğini, bu değerlerin Antalya merkez ile tüm ilçelerin ortak maddeleri olduğunu anlatan Çetin, şunları kaydetti:

"İlki kültür odaklı gelişme, kent kültürü ve kimliği kazanma. İkincisi yüksek katma değer üretme, üçüncüsü doğa dostu olma, dördüncüsü planlı ve kurallı kentleşme, son olarak da eğlenen ve eğlendiren kent olma. Bunlar bütün ilçelerimizin ortak konularıdır. Çünkü her ilçemiz ekmeğini öncelikle turizm veya tarımdan kazanmaktadır. Antalya'nın sanayisi de inşaatı da ticareti de turizm ve tarıma bağımlıdır."

Toplantıya Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Kumluca TSO Başkanı Murat Hüdavendigar Günay, Alanya TSO Başkan Yardımcısı Serdar Uygun ve Antalya Büyükşehir Belediyesi bürokratları da katıldı.