Avrupa Günü

Avrupa Günü
Avrupa Günü
- Alanya Kaymakamı Tanrıseven: - "Avrupa'da yabancı düşmanlığı ırkçılık yapanlar, İslamofobi düşünenler, Alanya'daki barış, hoşgörü ve huzur ortamını görmeleri gerekiyor."

ANTALYA (AA) - Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven Avrupa Günü'ne ilişkin, "Avrupa'da yabancı düşmanlığı ırkçılık yapanlar, İslamofobi düşünenler, Alanya'daki barış, hoşgörü ve huzur ortamını görmeleri gerekiyor" ifadesini kullandı.

Tanrıseven yazılı açıklamasında, Avrupa Günü dolayısıyla düzenlenen kutlamalara ilçede yaşayan yabancıların büyük ilgi gösterdiğini kaydetti.

Türkiye 'nin Avrupa Birliği 'ne aday ülke olarak kabul edildiği tarihten bu yana Avrupa Günü etkinliklerinin yapıldığını hatırlatan Tanrıseven, kutlamaların ilk kez bir ilçede gerçekleştirildiğini bildirdi.

Alanya'da yaşayan yabancıların Türk vatandaşları gibi özgür ve mutlu bir şekilde kamu hizmetlerden pay aldığını ve huzur içinde yaşayabildiğini belirten Tanrıseven açıklamasında, "Avrupa'da yabancı düşmanlığı ırkçılık yapanlar, İslamofobi düşünenler, Alanya'daki barış, hoşgörü ve huzur ortamını görmeleri gerekiyor" ifadesini kullandı.

Alanya'nın, Türkiye'nin en Avrupai kenti olduğunu vurgulayan Tanrıseven, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Alanya'da sadece Türkiye'nin 81 vilayetinden gelen kardeşlerimiz barış, huzur ve mutluluk içinde yaşamıyor, Avrupa'nın hemen hemen bütün ülkelerinden gelen yeni Alanyalılar da barış, huzur ve mutluluk içinde yaşıyor. 78 farklı milletten 36 bin yabancının yaşadığı ilçede gerçekleştirilen Avrupa Günü kutlamalarında Türkiye, Avrupa'ya hoşgörünün güzel bir örneğini sundu."