Avrupa Merkez Bankaları Futbol Turnuvası

Avrupa Merkez Bankaları Futbol Turnuvası
Avrupa Merkez Bankaları Futbol Turnuvası
- Manavgat'ta düzenlenen turnuvada, final maçında Avrupa Merkez Bankası'na penaltı atışları sonucunda 8-7 mağlup olan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, ikinci oldu

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Manavgat ilçesinde düzenlenen  Avrupa Merkez Bankaları Futbol Turnuvası'nda, Avrupa Merkez Bankası birinci oldu.

Arslan Demirci Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen turnuvaya, Uluslararası Ödeme Bankası (BIS), Avrupa Merkez Bankası ile Türkiye , İsviçre, Almanya, Belçika, Malta, Portekiz, Yunanistan, Hollanda ve Macaristan'ın merkez bankaları katıldı.

Eleme usulü yapılan turnuvada, Türkiye ile Avrupa merkez bankaları finale kaldı.  

Yasin Çalışkan, Neşe Kanmaz ve Berna Kanat hakem üçlüsünün yönettiği final karşılaşmasına, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası takımı, Özcan Erdoğan, Volkan Andaç, Serdar Erkılıç, Gökhan Beberoğlu, Hanif Sarıboş, Kenan Turgutoğlu, Mustafa Arslan, Serkan Bayraktar, Burak Varol, Emrah Öztürk ve Şahin Mengüçlü 11'i ile sahaya çıktı.

Karşılaşmada Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın golünü 26. dakikada penaltıdan Şahin Mengüçlü atarken, Avrupa Merkez Bankası'nın golünü ise 9. dakikada Balaz Virag kaydetti. 30'ar dakikalık iki devre sonunda karşılaşmanın normal süresi 1-1 sona erdi. 

Penaltılara giden karşılaşmada Avrupa Merkez Bankası'na 8-7 mağlup olan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, turnuvayı ikinci bitirirken, Avrupa Merkez Bankası şampiyon oldu. Organizasyonda Hollanda üçüncülüğü, İsviçre ise dördüncülüğü elde etti.  

Maçı izleyen Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Necati Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye olarak turnuvaya ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Turnuvanın güzel ve çekişmeli geçtiğini anlatan Şahin, "Çekişmeli bir final maçı oldu. Takımımız çok iyi oynadı ancak penaltılarda kaybettik. Önemli olan sportmenlik, centilmenlik. Takımımızı kutluyorum" dedi.

Bir otelde düzenlenen gala yemeğinin ardından dereceye giren takımlara kupa verildi.