BAİB olağan mali genel kurulu yapıldı

BAİB olağan mali genel kurulu yapıldı
BAİB olağan mali genel kurulu yapıldı
- BAİB Başkanı Satıcı: - "(İhracat) 2015 iyi başlamadı. Parite, iklim şartları, dış pazarlarda yaşanan sorunlar ihracat hızımızı kesti, buna rağmen 2015 hedeflerimizi yakalamaya çalışacağız"

ANTALYA (AA) -  Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), 2014 yılı olağan mali genel kurulu yapıldı.

BAİB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, birliğin hizmet binasında yapılan genel kurulda, gündem maddeleri görüşülüp onaylandı. Genel kurulda son bir yılda gerçekleşen ve bu yılın geri kalan kısmında yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Genel kurulda konuşan BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, bu yıl yaş sebze ve meyve, doğal taş ve yapı olmak üzere 9 fuara katılacaklarını bildirdi. Rusya ve AB ile ihracatı geliştirmek için çalışmalar yapacaklarını ifade eden Satıcı, şöyle konuştu:

"Bölge ihracatımızı artırmak için URGE projeleri düzenleyeceğiz. Tarım ve doğal taş alanında düzenlediğimiz URGE projeleri de devam ediyor. Bu projeler ihracatımı artırmak, birlikte hareket etmek açısından oldukça önemli. 2014 yılında 1,6 milyar dolarlık ihracat yaptık. Ancak 2015 iyi başlamadı. Parite, iklim şartları, dış pazarlarda yaşanan sorunlar ihracat hızımızı kesti, buna rağmen 2015 hedeflerimizi yakalamaya çalışacağız."

İhracatçıların ürünlerini daha kolay sevk edebilmeleri için Antalya Limanı'nda mesai saatlerinin liman yönetimiyle yapılan görüşme sonrası uzatıldığını belirten Satıcı, ihracatçıların bu yılın sonuna kadar mesai saati ücreti ödemeyeceklerini kaydetti.