BAKA, ağustos ayı toplantısını yaptı

BAKA, ağustos ayı toplantısını yaptı
BAKA, ağustos ayı toplantısını yaptı
ANTALYA (AA) - Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, 2015 yılı ağustos ayı toplantısını Antalya'da gerçekleştirdi.BAKA'dan yapılan...

ANTALYA (AA) -  Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, 2015 yılı ağustos ayı toplantısını Antalya'da gerçekleştirdi.

BAKA'dan yapılan açıklamaya göre, Isparta Valisi Vahdettin Özkan başkanlığında toplanan BAKA Yönetim Kurulu toplantısına,  Antalya Valisi Muammer Türker, Burdur Valisi Hasan Kürklü, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, BAKA Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Özen ve ilgili birim başkaları katıldı.

Toplantıda, Burdur, Isparta ve Antalya'nın sosyo-ekonomik gelişmesine katkıda bulunmak, değişen ulusal ve uluslararası rekabet koşullarına bölgenin uyum sağlayıp kabiliyetinin geliştirilmesine katkı sağlamak üzere çeşitli projeler ve faaliyetler hakkında konuşuldu.

Antalya Valisi Muammer Türker, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, BAKA Yönetim Kurulu üyelerini misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BAKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Isparta Valisi Vahdettin Özkan da toplantı gündemine ilişkin bilgi verdi. BAKA'nın 2016 Yılı Bütçesi ve Çalışma Programı'nın Kalkınma Bakanlığı'na gönderileceğini belirten Özkan, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda ajansımızın 2016 yılı içerisinde çıkmayı planladığı mali destek programlarında desteklenecek sektörler, öncelikli konu başlıkları, mali destek miktarları ve proje değerlendirme kriterleri gibi hususlar yönetim kurulumuz tarafından ele alınacaktır. Başka bir konumuz ise ajansın başka bir destek türü olan güdümlü proje destekleri olacaktır. Bölge illerimizde uygulanması planlanan güdümlü proje destek konularımız ile muhtemel proje paydaşlarımızı değerlendireceğiz. Toplantımızda görüşülecek bir başka konu ise ajansımız tarafından, bölge illerimizde öne çıkan ve özellik arz eden sektörlerde 'kümelenme' çalışmalarının ele alınması olacaktır."

Toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesiyle tamamlandı.