BAKA'nın mali destek teklif çağrısı

BAKA'nın mali destek teklif çağrısı
BAKA'nın mali destek teklif çağrısı
-BAKA, yenilikçi teknolojiler, alternatif turizmin desteklenmesi ve yenilenebilir enerji projeleri için bu yıl toplam 17 milyon lira hibe desteğinde bulunacak

ANTALYA (AA) - Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Isparta, Antalya ve Burdur'da yenilikçi teknolojiler, alternatif turizmin desteklenmesi ve yenilenebilir enerji projeleri için bu yıl toplam 17 milyon lira hibe desteğinde bulunacak.

BAKA, alternatif turizmin desteklenmesi, yenilikçi teknolojiler ve yenilenebilir enerji mali destek programlarından oluşan 2015 mali destek programı teklif çağrısına çıktı.

Toplam 17 milyon lira bütçesi bulunan BAKA, yenilikçi teknolojilerle ilgili projeler için 8 milyon lira, alternatif turizmin desteklenmesiyle ilgili projeler için 5 milyon 500 bin lira, yenilenebilir enerji için de 3 milyon 500 bin lira kaynak ayrıldığını açıkladı.

Proje başı hibe destekleri, yenilikçi teknoloji projelerinde 50 bin ila 750 bin lira arasında, alternatif turizmin desteklenmesine ilişkin projelerde 50 bin ila 500 bin lira arasında, yenilenebilir enerji projelerinde ise 100 bin lira ila 1 milyon lira arasında değişecek.

Hibe desteği için projesi bulunan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları ve özel sektör başvuruda bulunabilecek.

Projelerin internet üzerinden son başvuru tarihi 10 Nisan, proje dosyalarının son teslim tarihi ise 17 Nisan 2015 olarak belirlendi.