Barınaktaki hayvanlar için yaz önlemi

Barınaktaki hayvanlar için yaz önlemi
Barınaktaki hayvanlar için yaz önlemi
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakımevindeki hayvanların yaz sıcağından etkilenmemeleri için gölgelik...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakımevindeki hayvanların yaz sıcağından etkilenmemeleri için gölgelik yapıldı.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmada, barınakta bulunan hayvanların altında serinleyebilecekleri alanların üzeri brandayla kaplandı.

Kumluca Belediye Başkan Yarımcısı Süleyman Falay, belediye olarak barınakta bulunan hayvanların her türlü aşı, tedavi ve beslenmelerinin yapıldığını, hayvanların soğuk ve sıcaktan etkilenmemeleri için gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.

Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakımevindeki hayvanların sahipsiz olduğunu ifade eden Falay, "Hayvanların yaz ve kış iklimine göre kalacakları yerleri düzenliyoruz. Buradan isteyen vatandaşlarımız hayvan sahibi oluyorlar" dedi.

Falay, barınakta tedavi ve aşıları tamamlanan hayvanların bir kısmını tekrar doğal yaşam alanlarına bıraktıklarını ve bu hayvanların da gerekli takiplerinin yapıldığını bildirdi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Yaşam

  ,

  kış

  ,

  başkan

  ,

  koruma