Barolar arasında düzenlenen 9. Atatürk Kupası başladı

Barolar arasında düzenlenen 9. Atatürk Kupası başladı
Barolar arasında düzenlenen 9. Atatürk Kupası başladı
- Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen turnuvaya, 14 ilin barolarından 51 takım katılıyor

ANTALYA (AA) - Kemer ilçesinde barolar arasında düzenlenen 9. Atatürk Kupası başladı.

Antalya Barosu tarafından düzenlenen turnuvaya, 14 ilden 51 takım katılıyor. Futbol, basketbol ve voleybol branşlarında düzenlenen turnuvada müsabakalar eleme usulüne göre oynanacak.

Organizasyon sorumlusu Avukat Polat Balkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, turnuvaya genç futbol kategorisinde 24, masterler kategorisinde 7, basketbol ve voleybolda 20 takımın katılacağını söyledi.

Turnuvaya katılan takımlara teşekkür eden Balkan, şöyle konuştu:

"Turnuvanın temel felsefesi, avukatlar arasında dostluk ve dayanışma duygusunu pekiştirmek. Amatörce hareket ediyoruz. Temel prensibimiz, avukatları zor zamanlarda bir araya getirmek. Turnuvada dünya şampiyonu olan İstanbul Bosphorus, Avrupa şampiyonu İzmir Körfez ve Türkiye Barolar Birliği'nin ağustos ayında Erzurum'da düzenlediği turnuvada Türkiye şampiyonu olan İstanbul Barosu var. Turnuva ciddi rekabet havasında geçecek."

Turnuvanın ilk gününde Sakarya Barosu-Adana Çukurova Barosu arasında futbol karşılaşması yapıldı. Kemer ilçesindeki Limak Limra Otel sahalarında gerçekleştirilen turnuva, 8 Kasım'da sona erecek.