Başbakan Davutoğlu'nun Antalya ziyareti

Başbakan Davutoğlu'nun Antalya ziyareti
Başbakan Davutoğlu'nun Antalya ziyareti
- AK Parti İl Başkanı Sümer: - "Bu hafta sayın Başbakanımız kadın kolları kongresine katılmak için şehrimize ilk defa 'Başbakan' sıfatıyla katılıyor"

ANTALYA (AA) - AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 15 Şubat'ta Antalya'ya gelerek il kadın kolları kongresine katılacağını bildirdi.

Sümer, Antalya'da bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Antalya'yı "Başbakan" unvanıyla ilk kez ziyaret edeceğini söyledi. Sümer, "Bu hafta  sayın başbakanımız kadın kolları kongresine katılmak için şehrimize ilk defa 'Başbakan' sıfatıyla katılıyor" dedi.

Kadınların partilerde siyaset yapmalarının zor olduğunu altını çizen Sümer, kadınların siyasete girmelerinin çeşitli sebeplerle engellendiğini anlattı. Kadına siyasette en çok değer veren partinin AK Parti olduğunu savunan Sümer, "Bu nedenle kadın kolları kongresini gerçekleştireceğiz. Antalya'da tarihi mitinglere imza atan partimiz, kongrede bir de toplu açılış töreni yapılacaktır" dedi.

Sümer, kongre sırasında 151 tesisin toplu açılış töreninin de yapılacağını bildirdi.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Esra Özkoç da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 81 il arasında ilk kez Antalya Kadın Kolları Kongresine katılacağını kaydetti. Özkoç, "Bu kongreyle birçok ilke imza atılacak. Öncelikle sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, başbakan olduktan sonra Antalya'ya ilk defa geliyor ve yine ilk defa 81 il içinde bir kadın kolları kongresine katılıyor" dedi.

Özkoç,  kongrede tek aday olduğunu açıkladı.