Basın-Yayın'dan 5 dilde seçim kitapçığı

Basın-Yayın'dan 5 dilde seçim kitapçığı
Basın-Yayın'dan 5 dilde seçim kitapçığı
ANTALYA (AA) - Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, 5 dilde "Türkiye'de Milletvekili Seçimleri" kitapçığı hazırladı.Basın-Yayın ve Enformasyon...

ANTALYA (AA) - Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, 5 dilde " Türkiye 'de Milletvekili Seçimleri" kitapçığı hazırladı.

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkçe, İngilizce, Arapça, Fransızca ve Almanca olarak hazırlanan kitapçık ile yerli ve uluslararası kamuoyunu Türkiye'deki milletvekili seçim sistemi ile seçim atmosferi konusunda bilgilendirmek hedefleniyor.

Kitapçık, milletvekili seçim sistemi, seçim güvenliği ve Türkiye'deki seçim tarihi başlıklı üç bölümden oluşuyor. Kitapçığın yanında yer alan "20 soruda Türkiye'de seçimler" başlıklı broşürde de oyların nasıl kullanılacağı, seçimlerde kimlerin oy kullanabileceği gibi konularda 5 dilde bilgiler yer alıyor.

Kitapçık ve görsel materyaller, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerini takip etmek isteyen yerli ve yabancı basın mensuplarının çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Anadolu Ajansı'nın işbirliğiyle 7 Haziran 2015'te Ankara , İstanbul , Berlin ve New York'ta kurulacak 4 basın merkezine de dağıtılacak.