Başkan Çetinkaya, Adrasanlı teknecilerle bir araya geldi

Başkan Çetinkaya, Adrasanlı teknecilerle bir araya geldi
Başkan Çetinkaya, Adrasanlı teknecilerle bir araya geldi
- Kumluca Belediye Başkanı Çetinkaya: - "Adrasan'da turizm gelişecekse bunun lokomotifi tekneciler olmalı"

ANTALYA (AA) ? Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Adrasan'da faaliyet gösteren tekne sahipleriyle bir araya geldi.

 

Belediye toplantı salonunda yapılan toplantıda konuşan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Adrasan turizminin gelişmesinde önemli rolü bulunan teknecilerin sorunlarını, geleceğe yönelik planlarını ve beklentilerini konuşmak üzere böyle bir toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Adrasan'ın Kumluca turizminin gelişmesinde önemli bir yeri olduğunu ifade eden Çetinkaya, doğal güzelliklerin yanı sıra  tarih ve kültür miraslarının bulunduğu Adrasan turizminin gelişmesinde teknecilerin de büyük katkısı olduğunu belirtti.

Adrasan'da turizmin gelişmesinde teknecilerin katkısının büyük olduğunu vurgulayan Çetinkaya, bu nedenle teknecilerin yaşadığı sorunların çözülmesinin önemli olduğunu kaydetti.

 

Tekne sahiplerinin birlik olmasının ve birbirine destek vermesinin önemli olduğunu ifade eden Çetinkaya, "Biz de belediye olarak her zaman sizin yanınızda olacağız ve size destek vereceğiz" diye konuştu.

 

Toplantıda konuşan S.S. Adrasan Olimpos Çıralı Tekne ve Yatçılar Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akkaymak da Adrasanlı tekneciler olarak yaşadıkları en büyük sıkıntıların başında sağlıklı bir iskelelerinin bulunmaması, tekne sahiplerinin müşterilere karşı standart bir fiyat ve hizmet sağlamaması, tekneciler olarak yeterinde hizmet desteği alamamak olduğunu bildirdi.

1 Haziran 2015 tarihine kadar Kooperatif olarak genel kurula giderek yeni bir yönetim oluşturacaklarını da belirten Akkaymak, kongrede yeni oluşacak yönetimle yaşanan tüm sorunları çözüme kavuşmasını beklediklerini, aksi takdirde tekneciler olarak kendilerinin daha büyük sorunların beklediğini sözlerine ekledi.