Başkan Çetinkaya fakülte inşaatını inceledi

Başkan Çetinkaya fakülte inşaatını inceledi
Başkan Çetinkaya fakülte inşaatını inceledi
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Üstün ve...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Üstün ve Kumluca Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Sahriye Sönmez, yapımı devam eden Sağlık Bilimleri Fakültesi inşaatını inceledi.

Kumluca'da inşaatı devam eden Akdeniz Üniversitesi'ne bağlı Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde, Kumluca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nce yürütülen çevre düzenlemesi çalışmalarında sona gelindi.

Belediye Başkanı Çetinkaya, Dekan Üstün ve Okul Müdürü Sönmez ile Sağlık Bilimleri Fakültesi inşaatında inceleme yaparak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Çetinkaya, inşaatın dış cephe kaplaması ve boya işinin tamamlandığını, sınıf ve oda kapılarının ise montajının bir kısmının yapıldığını söyledi.

Çevre düzenlemesi, yağmur suyu tahliyesi ve otopark çalışmalarının da devam ettiğini anlatan Çetinkaya, şunları kaydetti:

"Kumluca Belediyesi ve hayırseverlerimizin desteği ile yapımını sürdürdüğümüz fakülte binası inşaatımızın son aşamasına geldik. Daha önce aralık ayı başında Akdeniz Üniversitesi'ne teslim etmeyi planladığımız inşaatımız, bazı nedenlerden dolayı birkaç gün gecikti. Ancak yürütülen çalışmaların tamamlanmasıyla bu ay içinde inşaatı teslim etmeyi planlıyoruz."

Dekan Üstün de fakülte binasının Akdeniz Üniversitesi tarafından teslim alınmasının ardından kendilerinin de gerekli çalışmalara başlayacaklarını ve eğitim öğretime hazırlayacaklarını bildirdi.