Başkan Çetinkaya, Mavikent Siteler Camisi inşaatını inceledi

Başkan Çetinkaya, Mavikent Siteler Camisi inşaatını inceledi
Başkan Çetinkaya, Mavikent Siteler Camisi inşaatını inceledi
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Mavikent Mahallesi Siteler mevkisinde hayırseverlerce yapımı devam eden cami inşaatında...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Mavikent Mahallesi Siteler mevkisinde hayırseverlerce yapımı devam eden cami inşaatında incelemelerde bulundu.

Çetinkaya, Mavikent Mahalle Muhtarı Adem Karataç ile cami inşaatında inceleme yaparak, Mavikent Siteler Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Altınyürek'ten bilgi aldı.

Altınyürek, yaklaşık 500 konutun bulunduğu sitelerde camiye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, bu konuda site yönetimi ve hayır severler olarak caminin biran önce yapılması için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.

Caminin Selçuklu mimarisine uygun şekilde yapılacağını ifade eden Altınyürek, "İnşaatımız çok hızlı devam ediyor. Camimiz çok amaçlı olarak projelendirildi. Hedefimiz önümüzdeki Ramazan ayına kadar inşaatı tamamlayarak, halkımızın ibadetine açmak. Bu konuda büyük gayret gösteriyoruz" dedi.

Çetinkaya da cami inşaatının çok hızlı ilerlediğini, yapılmasına vesile olan ve maddi manevi destek veren herkese teşekkür etti.

Belediye olarak cami inşaatına kendilerinin de ellerinden gelen desteği verdiğini anlatan Çetinkaya, "İnşallah sizlerin istekleri doğrultusunda güzel bir cami yapılmış olur. Bizler de sizlere elimizden geldiğince destek olmaya çalışacağız. Emeği geçen, destek veren herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  Cami

  ,

  site

  ,

  İnceleme