Başkan Çetinkaya, özel hastane inşaatını inceledi

Başkan Çetinkaya, özel hastane inşaatını inceledi
Başkan Çetinkaya, özel hastane inşaatını inceledi
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, ilçede yapımına yeni başlanan 100 yataklı Özel Medikum Hastanesi inşaatında...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, ilçede yapımına yeni başlanan 100 yataklı Özel Medikum Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Çetinkaya, Kumluca'da her alanda olduğu gibi sağlık alanında da son yıllarda büyük yatırımlar yapıldığını, bu yatırımların başında özel hastane inşaatının geldiğini söyledi.

İlçede Sağlık Bilimleri Fakültesinin eğitime başlamasıyla sağlık alanında kalifiye sağlık kuruluşlarına ihtiyaç olacağını ifade eden Çetinkaya, şöyle konuştu:

"İlçemiz her geçen gün gelişiyor ve büyüyor. Bu büyüme ve gelişmelerin başında tarım, eğitim, sağlık ve turizm gibi sektörler geliyor. Bunlara bağlı olarak ilçemizin ekonomik ve sosyal seviyesi de yükseliyor. Bugün burada inşaatı yeni başlayan özel hastane inşaatını inceledik, yetkililerden bilgi aldık. İnşallah ilçemiz için, bu kurumdan faydalanacak vatandaşlarımız için hayırlı olur."

Hastane şantiye şefi Süleyman Kaya da hastane inşaatının zemininde tüm dünyada yaygın olarak kullanılan "Jetgrot" yöntemiyle iyileştirme çalışması yapıldığını, bu uygulamanın da temel altında 7-8 metre arası derinliğe kadar ineceklerini söyledi.

Zemin çalışmasının tamamlanmasının ardından inşaat çalışmalarına hızlı bir şekilde devam edeceklerini anlatan Kaya, "Hedefimiz en kısa sürede hastane inşaatını tamamlayarak halkın hizmetine sunmak. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Tüm alt yapı çalışmalarını tamamladık. İnşallah hedeflediğimiz sürede inşaatımızı bitiririz" diye konuştu.