Başkan Çetinkaya'ya öğrencisinden ziyaret

Başkan Çetinkaya'ya öğrencisinden ziyaret
Başkan Çetinkaya'ya öğrencisinden ziyaret
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'yı, yaklaşık 20 yıl önce eğitim verdiği öğrencisi makamında ziyaret...

ANTALYA (AA) ? Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'yı, yaklaşık 20 yıl önce eğitim verdiği öğrencisi makamında ziyaret etti.

Başkan Çetinkaya'yı, 1996-1997 eğitim-öğretim yılında görev yaptığı Finike Cumhuriyet Lisesi'nden öğrencisi, Sahil Güvenlik Dalgıç Uzman Çavuş Ferit Kayalı makamında ziyaret etti.

Kayalı, Başkan Çetinkaya'nın 1996-1997 yılında eğitim gördüğü Finike Cumhuriyet Lisesi'nde kendisinin de hocası olduğunu, aradan geçen süreye rağmen hocasına sevgi ve muhabbetinin devam ettiğini söyledi.

Lise eğitiminde sonra kendisinin Sahil Güvenlik Komutanlığında göreve başladığını anlatan Kayalı, "Aradan yaklaşık 20 yıl geçti. Ben hocamı sürekli takip etsem de karşılaşmadık. Hocama karşı sevgi ve muhabbetim ilk günkü gibi devam ediyordu, karşılaşmak bugüne nasipmiş. Kendisini ziyaret etmekle çok mutlu oldum. Kendisine bizlere verdiği emek adına bir kez daha teşekkür etme imkanım oldu" dedi.

Çetinkaya da ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrencisi Kayalı'ya teşekkür etti. Eğitimci olduğu yıllardaki öğrencilerinin bazılarıyla hala görüştüklerini anlatan Çetinkaya, insanların hayatlarında eğitimin sağladığı faydaları yıllar sonra bile görebildiklerini kaydetti.

Yıllar sonra eğitim verdiği öğrenciler tarafından hatırlanmanın çok güzel ve anlamlı bir duygu olduğunu vurgulayan Çetinkaya, "Bu bir tarlaya tohum ekmeye benziyor. Ektiğiniz tohum ne kadar verimli ise yaptığınız işin doğru ve güzel olduğunu anlıyorsunuz. Ben kendisini yetiştirmiş, devletimizin güzel bir kurumunda vatanı ve milleti için görev yapan değerli öğrencimi bir kez daha kutluyorum. Kendisine bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum" diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Kayalı, Başkan Çetinkaya'ya gemi maketi hediye etti.