Başkan Türel, ALTINSİAD'ın konuğu oldu

Başkan Türel, ALTINSİAD'ın konuğu oldu
Başkan Türel, ALTINSİAD'ın konuğu oldu
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Maalesef 5 sene Antalya'da yaprak kıpırdamadı. Hep birlikte üzülerek izledik. Göreve gelir gelmez Antalya'yı şantiyeye döndürdük. Bu gayretler çalışmakla oluyor"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Maalesef 5 sene Antalya'da yaprak kıpırdamadı. Hep birlikte üzülerek izledik. Göreve gelir gelmez Antalya'yı şantiyeye döndürdük. Bu gayretler çalışmakla oluyor" dedi.

Başkan Türel, Altınova Sanayici İşadamları Derneğinin (ALTINSİAD) düzenlediği toplantıda Altınovalı işadamlarına bölgeye yapılan yatırımlar ve hizmetler konusunda bilgi verdi.

Türel, Altınova'ya yapılan yatırımların bölgedeki ticari hareketliliği artırdığına dikkati çekti. Altınova'ya yapılan yatırımlara işaret eden Türel, "Gerek Gazi Bulvarı üzerindeki kavşak yatırımlarımız gerek yeni inşaatına başladığımız Toptancı Hal, devamından havaalanına çıkılan alternatif yol, Altınova'da ticari hareketliliği artıracak en önemli yatırımlarımız" dedi.

Meydan'dan Altınova, Aksu ve EXPO'ya gidecek raylı sistem projesinin bölgedeki emlak fiyatlarını artırdığını kaydeden Başkan Türel, şöyle konuştu:

"Bu yatırımlar Altınova'nın kalitesi ve değerini artıran yatırımlar. 25 Mayıs'ta Toptancı Hal ve Altınova Kavşağı'nı trafiğe açıyoruz. Araçlar 25 Mayıs'tan itibaren geçmeye başlayacak. 29 Mayıs'ta da Aksu Kavşağı'nı açmayı planlıyoruz. Mevlana Kavşağı'nı da haziran başında hizmete açmış olacağız. Böylelikle turizm sezonu öncesinde Antalya'nın tıkanan birçok noktasında kavşak düzenlemelerimiz birkaç ay içerisinde hizmete girmiş olacak."

- "5 sene Antalya'da yaprak kıpırdamadı"

Batı Çevre Yolu'nun da Altınova'yı ilgilendirdiğine dikkati çeken Türel, çevre yolunun Uncalı Mezarlığı'na kadarki 6 kilometrelik kısmının gelecek ay hizmete açılacağını duyurdu. Altınova halkının beklediği hizmetleri hayata geçirdiklerini belirten Türel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Antalya uzun zaman bu hizmetleri bekledi. Maalesef 5 sene Antalya'da yaprak kıpırdamadı. Hep birlikte üzülerek izledik. Göreve gelir gelmez Antalya'yı şantiyeye döndürdük. Bu gayretler çalışmakla oluyor. İstikrar bu gibi hizmetlerin en önemli formülü. Antalya'da bir takım siyasi maceralar bizi nereye götürdü geçmişte hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Kaybeden iş dünyası oldu. Biz hepimiz çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamak düşüncesiyle çalışıyoruz."

Büyükşehir Belediyesinin Altınova imar planı ile ilgili yaptığı çalışmada bölgedeki yatırımcıların kendilerini yalnız bırakmadığına değinen Türel, "Bölgedeki yatırımcılar resmi makbuzları kesilmek suretiyle 2,7 milyon liralık belediyeye katkı sağladı. Altınova'ya bizim sadece yeni Altınova yolu ile ilgili yaptığımız ihale 25 milyon lira ve sadece Altınova'dan geçen raylı sistem yatırımı 200 milyon lira. Sadece Gazi Bulvarı üstündeki kavşakların maliyeti kabaca 50 milyon lira civarında" dedi.

- "Büyükşehir en büyük turizm yatırımcısı"

 Antalya'daki en büyük turizm yatırımcısının Büyükşehir Belediyesi olduğunu vurgulayan Başkan Türel, sadece iki senede turizm bölgelerine 150 milyon lira arıtma ve kanalizasyon yatırımı yapıldığını açıkladı. 

Altınova imar planı ve tapu konularında da bilgi veren Türel, "Biz söz verdik mi yaparız. Biz seçim politikası yapmayız. Biz 'Tapuları dağıtacağız' dediysek dağıtırız. Biz yüz yüze bakacağız. Tapuların eli kulağında seçim öncesi ya da sonrası hemen dağıtacağız. İnşallah seçim öncesi olur. Tapularınız da şimdiden hayırlı olsun" diye konuştu.