Başkan Türel, EXPO-Kundu-Belek yolunda incelemelerde bulundu

Başkan Türel, EXPO-Kundu-Belek yolunda incelemelerde bulundu
Başkan Türel, EXPO-Kundu-Belek yolunda incelemelerde bulundu
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in 29 Ağustos 2014 tarihinde Aksululara sözünü verdiği EXPO-Kundu-Belek yolu...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in 29 Ağustos 2014 tarihinde Aksululara sözünü verdiği EXPO-Kundu-Belek yolu tamamlanıyor.

Büyükşehir Belediye Başkan Menderes Türel, yol çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Yolu EXPO alanı ile bağlayacaklarını belirten Başkan Türel, EXPO-Kundu-Belek yolu ile turizme ciddi bir alternatif yol ağı kazandıracaklarını anlattı. Türel, "Laf değil icraat olsun diye konuşuyor ve söz veriyoruz. Söz verdiğimiz gibi Expo-Kundu-Belek yolu hızla devam ediyor" dedi.

Çalışmalar sonunda EXPO-Kundu arasına 12 kilometre, Kundu-Belek arasına 6,5 kilometre olmak üzere toplam 18,5 kilometre yol yapılacak. Toplam 46 milyon 500 bin liraya mal olması planlanan yola köprüler de inşa edilecek.

Yol tamamlandığında Kundu-Belek arası 7 dakikaya düşecek. Antalyalılar ve her yıl Antalya'yı ziyarete gelen turistler hem trafik sorunu yaşamayacak hem de zamandan tasarruf edecek.