Başkan Türel, Finike'de incelemelerde bulundu

Başkan Türel, Finike'de incelemelerde bulundu
Başkan Türel, Finike'de incelemelerde bulundu
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Finike ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu.Finike'de vatandaşlarla bir...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Finike ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Finike'de vatandaşlarla bir araya gelen Türel, yaptığı açıklamada, ilçelerin asırlık sorunların çözüme kavuşturduklarını, Akseki'ye 30 yıl sonra su götürdüklerini belirtti.

Türel, Finike ilçesi için de önemli projelerinin olduğunu, toptancı halinin projesini hazırlayarak, ihalesini yaptıklarını ve projeye 600 kişilik cami ve soğuk hava deposunu da eklediklerini ifade etti.

Toptancı halinin ihalesini de 1 Aralık'ta yapacaklarını ve en geç şubat ayında temelini atacaklarını belirten Türel, "En kısa zamanda 1,5 sene gibi bir süre içerisinde tamamlarız. Böylelikle Antalya'nın en modern, en çağdaş ve en güzel toptancı hali olarak Finike'de hizmete açarız. Şimdiden hayırlı olsun" ifadesini kullandı.

Adalet Sarayını da en kısa zamanda projelendireceklerinin altını çizen Türel, hastaneyle ilgili de ciddi gayretlerinin olduğunu vurguladı.

Finike'nin en önemli ihtiyaçlarından bir tanesinin de öğrenci yurdu olduğunu dile getiren Türel, şunları kaydetti:

"Bir öğrenci yurdu işi Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nün sorumluluğunda, hükümetimizin sorumluluğunda. Fakat ben bu yurt meselesini çok önemsiyorum. Belediye olarak Antalya'ya imkanı olan her yerde yurt yapılması yönünde bir gayretin içerisindeyim. Finike'de yurt yapılması için hazırlanan projenin mimari olarak tamamlandığını ve birkaç gün önce buraya gönderilmesi talimatını vermiştim. Yurt projesiyle ilgili gerekli çalışmaları kısa bir sürede tamamlayacağız."

Türel, Finike'de yapılan kanalizasyon yatırımının 52 milyon lira olduğunu ifade etti.