Başkan Türel, gençlerle buluştu

Başkan Türel, gençlerle buluştu
Başkan Türel, gençlerle buluştu
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - " Her gün bir sürü vebalin altında imtihan veriyoruz. Bir tek karıncayı dahi incitmeden işimizi yapmaya çalışıyoruz"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, gençlerle bir araya geldi.

Türkiye Gençlik Vakfı Yüksek Öğretim Koordinatörlüğü Antalya Bölge Kampı'nda gençlerle buluşan Türel, insanın doğduğundan itibaren ölümüne kadar hayatın her noktasında belediye olduğunu belirtti.

Yazar İskender Pala'nın "Şehirler insanların karakterini belirler" sözünü hatırlatan Türel, "Ben de bu cümleye, 'şehirlerin karakterlerini de belediye başkanları belirler' cümlesini ekliyorum. Antalya'da yaşayan bir vatandaşımızla Erzurum'da, Kayseri'de yaşayan vatandaşımızın yaşam alışkanlıkları, sosyal tercihleri farklıdır. Yaşama biçimi farklıdır" ifadesini kullandı.

Türen, insanların o şehrin karakteristik özelliklerine göre yaşam biçimlerini ortaya çıkardığını vurgulayarak, belediye başkanlarının önemli bir sorumluluğu üstlendiğini vurguladı.

Gençlerin ülkenin geleceğine imza atacaklarının altını çizen Türel, her işte başarının sırrının samimiyet ve gayret olduğunu belirtti.

Başkan Türel, şunları kaydetti:

"Sizin niyetiniz halis oldukça akıbetiniz de hayır olur. Allah çalışana yardım eder. O yüzden samimiyetinizi hiçbir zaman ufak tefek işlerle ilgili şahsi hesaplarla bir tarafa kaldırıp koymayın. Hepimiz geçiciyiz, imtihan dünyasındayız. Her gün bir sürü vebalin altında imtihan veriyoruz. Bir tek karıncayı dahi incitmeden işimizi yapmaya çalışıyoruz. Tabii ki irade koymamız gereken yerler oluyor. Tabii ki bize yapılan haksızlıkların hesabını soruyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımın dediği gibi uysal koyun da değiliz. Ama mutlaka nezaketi ve zarafeti bırakmamamız lazım."

Bu coğrafyada güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti devletinin istenmediğini bunun için de kumpaslar kurulduğunu dile getiren Türel, "Çünkü biz güçlü olduğumuz müddetçe onlar kendilerine boyun eğen bir Türkiye bulmayacaklar" ifadelerini kullandı.