Başkan Türel, Mevlana Kavşağı'ndaki çalışmaları denetledi

Başkan Türel, Mevlana Kavşağı'ndaki çalışmaları denetledi
Başkan Türel, Mevlana Kavşağı'ndaki çalışmaları denetledi
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Mevlana Kavşağı'nda yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.Büyükşehir Belediyesi,...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Mevlana Kavşağı'nda yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Büyükşehir Belediyesi, üst geçiş ekleyerek, 3 katlı hale getireceği Mevlana Kavşağı'nda çalışmalara devam ediyor. ASAT ekipleri, kavşağın içme suyu ve yağmur suyu deplase çalışmalarını yapıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de bölgede yürütülen çalışmaları yerinde denetledi. Sabah saatlerinde çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi alan Başkan Türel, çalışmaların kendisine söylenen hızda ilerleyip ilerlemediğini görmek için inşaat alanını gece de ziyaret etti. 

Türel, kavşak inşaatının oldukça hızlı sürdüğünü belirterek, "İçme suyu, yağmur suyu, kanalizasyonla ilgili deplaseler bugün hemen hemen tamamlanıyor. Kazı çalışmaları hızlı bir şekilde devam edecek. Bugün ilk ayağımızdaki betonu döküyoruz. Çalışmaları ben de yakından takip ediyorum. En kısa zamanda burayı tamamlamak istiyoruz" dedi.

 Mevlana Kavşağı'ndaki trafik akışında sıkıntı yaşanmadığına dikkati çeken Türel, şunları kaydetti:

"Alternatif trafiği kavşağı kapatmadan önce detaylı bir şekilde planladık. Güzergahlar ışıksız hale geldi. Bir tek Mevlana Restoran'ın karşısında ışık var. Onun dışında kavşakta bütün yönlere giderken hiçbir yerde beklemeden ilerleyebiliyorlar. Bütün tedbirleri alarak çalışmalarımızı yoğun şekilde sürdürüyoruz. Planladığımız zamanda bu kavşağı Antalya'nın hizmetine sunacağız."