Başkan Türel, muhtarevlerini açtı

Başkan Türel, muhtarevlerini açtı
Başkan Türel, muhtarevlerini açtı
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Çevreciyiz diye bol bol konuşanlar, Yalova'da ağaçları kökünden kesiyor. Ağaç kesmek çevrecilikse batsın sizin çevreciliğiniz diyorum"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Çevreciyiz diye bol bol konuşanlar, Yalova'da ağaçları kökünden kesiyor. Ağaç kesmek çevrecilikse batsın sizin çevreciliğiniz diyorum" dedi.

Büyükşehir Belediyesinin Aksu ilçesi Pınarlı ve Çalkaya mahallelerinde yaptığı muhtarevleri, Başkan Menderes Türel tarafından açıldı. Türel, yaptığı konuşmada, muhtarları çok önemsediklerini, muhtarlıkları Büyükşehir Belediyesinin bir hizmet birimi gibi gördüklerini dile getirdi.

Muhtarların sorunları için SMS, internet , telefon ya da faks ile istek ve önerilerini MUBİM'e ilettiğini anlatan Türel, Pınarlı ve Çalkaya muhtarevleri taleplerinin de muhtarlar tarafından MUBİM kanalıyla yapıldığına dikkati çekti.

Antalya'da 5 yıl hizmet adına hiçbir şey yapılmadığını savunan Başkan Türel, şöyle konuştu:

"Antalya 5 senesini lay lay lomla geçirince, bize de çok daha fazla hizmet etmek mecburiyeti düştü. 5 yılda bir tane kavşak yapamadılar. Bırakın kavşağı bir tane ağaç dikemediler. Antalya 5 yılda 15 sene kaybetti. Şimdi Antalya adeta şantiyeye döndü. Toptancı Hal Kavşağı, Mevlana Kavşağı ve diğer kavşak çalışmaları aldı başını gidiyor. Eskiden bu çalışmalar aylar sürerdi, şimdi 2-3 ayda tamamlıyoruz. Toptancı Hal ve Altınova kavşaklarını 25 Mayıs'ta, Aksu Kavşağı'na da 29 Mayıs'ta hizmete açacağız."

- "EXPO Aksu için fırsat"

EXPO'nun Aksu için bir fırsat olduğunun altını çizen Başkan Menderes Türel, EXPO kapsamında Aksu deresi ıslahına 300 milyon, Küçük Aksu Barajı'na 300 milyon lira harcandığını anlattı. EXPO-Aksu-Meydan raylı sistem hattının maliyetinin de 300 milyon lira civarında olduğuna işaret eden Türel, şunları söyledi:

"Buradan raylı sisteme bindin mi doğruca istersen Kalekapısı'na istersen Şarampole, istersen Otogar'a ulaşabileceksiniz. Şimdi 3. etap raylı sistem hattı projesini de hazırlıyoruz. Onu da hayata geçirdiğimizde Aksu'dan binen bir vatandaş ister hastaneye isten üniversiteye, ister otogara isterse Varsak'a kadar gidebilecek. Aksu'ya bu yakışır."

Türel, EXPO'nun olimpiyatlara eşdeğer bir organizasyon olduğunu, 6 milyon turistin EXPO için Antalya'ya geleceğini vurguladı.

EXPO-Aksu-Meydan hattı inşaat çalışmalarının ağaç sökümleriyle başladığını kaydeden Başkan Menderes Türel, şunları söyledi:

"Biz koca çınarları CHP 'li Yalova Belediyesinin yaptığı gibi kökünden kesmiyoruz. Buradaki ağaçları EXPO'ya dikip orada ormanlık bir alan oluşturuyoruz. Hepsini oraya naklediyoruz. Çevreciyiz diye bol bol konuşanlar, Yalova'da ağaçları kökünden kesiyor. Ağaç kesmek çevrecilikse batsın sizin çevreciliğiniz diyorum."

 

- "Aksu çok şanslı"

AK  Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani de Aksu'da yatırım seferberliği başlattıklarını ve öncelikle alt yapı sorunlarını ele aldıklarını kaydetti. Samani, şöyle konuştu:

"Aksu çok şanslı. Antalya 5 yıl kaybetti ama Menderes Türel'i geri getirerek o şansı tekrar yaşadı. Büyükşehir'in hizmetlerini ziyaretlerine gittiğimiz ilçe ve köylerde görüyoruz. Köy yolları kaymak gibi asfalta kavuşmuş. Suyu akmayan köy kalmamış. Sinekten uyuyamayanlar rahat uyur hale gelmiş. Türel, Antalya'nın her noktasına hizmet götürüyor. Dağların arkasındaki Antalya'yı da yaşanabilir hale getiriyor."

Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç de geçen hafta Konyaaltı Aşağı Karaman Mahallesi'nde bir muhtarevi daha açtıklarını hatırlatarak, "Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Hizmet aşkıyla çalışmaktan çok mutluyuz. Başkan Türel kaldığı yerden hizmetlerine devam ediyor" dedi.

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, muhtarevleri için Başkan Türel'e teşekkür etti. Aksu'nun yıllardır biriken sorunlarını çözmeye başladıklarını ifade eden Şahin, "Büyükşehir, yerel belediye ve iktidar avantajını kullanıyoruz. EXPO ile Aksu çağ atlayacak. 1,5 milyar liralık bir yatırım söz konusu. Aksu'ya hayırlı olsun" diye konuştu.