Başkan Türel'den AKS ziyareti

Başkan Türel'den AKS ziyareti
Başkan Türel'den AKS ziyareti
ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i...

ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i Antalya Kültür Sanat'ta ağırladı.

ATSO eski hizmet binasının kültür, sanat ve eğitim merkezine dönüşümünden sonra ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ATSO Başkanı Davut Çetin'den bilgi aldı.

Antalya'nın kültür ve sanat açısından önemli bir yapı kazandığını ifade eden Başkan Davut Çetin, bu yapının hem mimari hem de sanatsal açıdan Antalya için bir milat olduğunu söyledi. Antalya'ya dünya çapında sanatçıların eserlerinin geleceği çok önemli bir merkez kazandırarak önemli bir yapıya imza attıklarını belirten Başkan Çetin, merkezin çok sayıda turist ve yerli misafiri ağırlayacağını dile getirdi.

Antalya'ya her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin geldiğini ifade eden Çetin, "Bu merkez sayesinde artık turistler otellerinden çıkarak şehir merkezine gelecekler" dedi.

Çetin, Antalya'nın şehir merkezinde böylesine önemli bir merkezin çevre esnafa da büyük katkı sağlayacağını belirterek, şöyle konuştu:

"Ön açılışında Cecil Beaton ve Luigi Mayer'i ağırlayan merkezimiz eylül ayında gerçekleşecek büyük açılışında ise Picasso ve Ara Güler sergileriyle misafirlerini karşılayacak. Antalya'da böylesine önemli sanatçıların eserlerinin yer alması gerçekten gurur duyulacak bir durum. Antalya'nın kültürel ve sanatsal gelişimi için büyük bir adım."

ATSO'da başkanlık yaptığı dönemde kendisinin de bu binada odasının olduğunu belirten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, binanın bugünkü halini görünce değişik duygular içerisine girdiğini belirtti. ATSO'nun Antalya'nın en önemli sivil toplum kuruluşu olarak imza attığı bu projenin uzun yıllar boyunca kente büyük katkı koyacağının altını çizen Başkan Türel, "ATSO'ya gerçekleştirdiği bu proje için gerçekten çok teşekkür ediyorum. ATSO, Antalya'ya hak ettiği bir eseri kazandırarak büyük bir açığı kapattı" dedi.

Luigi Mayer'in "Antalya ve Akdeniz Gravürleri" ve Cecil Beaton'un "Portreler" sergisini büyük bir hayranlıkla gezen Başkan Menderes Türel, gezinin ardından AKS anı defterine de duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı.