Başkan Türel'den selden zarar gören Yuva'ya ziyaret

Başkan Türel'den selden zarar gören Yuva'ya ziyaret
Başkan Türel'den selden zarar gören Yuva'ya ziyaret
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, hafta sonu meydana gelen selden etkilenen Elmalı'ya bağlı Yuva Mahallesi'ni...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, hafta sonu meydana gelen selden etkilenen Elmalı'ya bağlı Yuva Mahallesi'ni ziyaret etti.

Türel, beraberinde Elmalı Kaymakamı Gürbüz Saltaş, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir ve birim müdürleriyle Yuva Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.

Selden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Türel, daha sonra mahalle meydanında vatandaşla sohbet etti. Türel, Yuva Mahallesi'nde yaşanan felaketi yerinde görmek için buraya geldiklerini, aradan bir hafta geçmesine rağmen gördükleri manzaranın afetin büyüklüğünü ortaya koyduğunu söyledi.

Yuva'ya gelir gelmez devlet olarak, millet olarak selin yaralarının sarıldığını, sarılmaya çalışıldığını görmenin kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Türel, "Allah başka acı, başka felaketler vermesin. Sel afetini duyar duymaz, Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber ettik. 40 civarında evde hasar var, bunları acilen onarıyoruz. Allah'a şükür ki can kaybımız yok. Mal ziyanımızı telafi ederiz, hiçbir vatandaşımızın bundan endişesi olmasın" dedi.

Yaşanan felaketin ardından, Yuva'ya bir müjde vermek istediğini ifade eden Türel, Yuva'nın girişindeki yolu yıl sonuna kadar, sıcak karışım asfalt yapacaklarını bildirdi.

Elmalı Kaymakamı Gürbüz Saltaş da Yuva Mahallesi'ne gelerek yaşanan afeti yerinde gördüklerini söyledi. "İnşallah bir daha böyle bir afet yaşamayız" diyen Kaymakam Saltaş, "Afetin hemen ardından devletimiz tüm imkanlarıyla seferber oldu. Vatandaşlarımızın acil ihtiyaçları anında giderildi. Şu anda da ileriye yönelik ihtiyaçlar gideriliyor. En kısa sürede buranın eskisinden daha güzel olacağına inanıyorum" dedi.

- "İmkanlar seferber edildi"

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, afetin ardından Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, devletin tüm imkanlarının yaraların sarılması için seferber edildiğini söyledi.

Afetin ardından devlet imkanlarıyla devlet büyüklerinin de Yuva'yı ziyaret ettiklerini ve vatandaşların acılarını paylaştıklarını kaydeden Öztekin, şöyle konuştu:

"Bir aksilik olmazsa Türkiye Cumhuriyeti'nin Dışişleri Bakanı sayın Mevlüt Çavuşoğlu da buraya gelecek. Bu bir mesajdır. Yuva nezdinde, tüm Türkiye'ye ve dünyaya bir mesajdır. Türk Devletinin, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücünün bir mesajıdır. Yaşanan afetin boyutu ne olursa olsun, devletin milletinin yanında olduğunun mesajıdır. Yaşanan afetin boyutları ne olursa olsun, tek tesellimiz can kaybının olmamasıdır. Mala gelen tüm zararları en kısa ve en kuvvetli şekilde giderecek bir Türkiye Cumhuriyeti Devletine sahibiz, biz bununla gurur duyuyoruz."