Başkan Tütüncü, Dokuma alanını gezdirdi

Başkan Tütüncü, Dokuma alanını gezdirdi
Başkan Tütüncü, Dokuma alanını gezdirdi
- Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, belediye meclisinin AK Partili üyelerine Dokuma İplik Fabrikası'nı gezdirerek, projelerini anlattı

ANTALYA (AA) - Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Partili meclis üyelerine Dokuma İplik Fabrikası'nı gezdirdi. 

Başkan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri'nin talebi üzerine ilçe teşkilatı ve AK Partili Kepez Belediye Meclisi üyeleriyle Dokuma İplik Fabrikası alanını ziyaret etti.

 Tütüncü, AK Parti heyetine, fabrika binasını, yeşil alanları, depoları, yemekhaneyi, idari binayı gezdirdi. Tütüncü, misafirlerine Dokuma'nın geleceği ile ilgili çalışmaları yerinde anlattı ve alanla ilgili katkı ve değerlendirmelerini aldı.

Gezi sonrası açıklama yapan Tütüncü, Kepez Belediye Meclisi'nin ocak ayı toplantısında, Dokuma İplik Fabrikası'na ilişkin proje geliştirmesi amacıyla sivil toplum kuruluşları, üniversite, esnaf ve ticaret odaları ile siyasi partilerin temsilcilerinden oluşan bir çalışma grubunun kurulmasının oy birliğiyle kabul edildiği anımsattı.

Talep etmeleri halinde hem CHP hem MHP 'nin ilçe başkanları ve belediye meclis üyelerine, Dokuma alanını gezdirmeyi istediğini dile getiren Tütüncü, şöyle konuştu:

"Muhalefet temsilcileri de gelsinler bu ortak akla katkı koysunlar. Davetimi ikinci kez yineliyorum. Bir önceki davetimize olumlu bir cevap alamamıştık. Ümit ediyorum ki şimdi bu talebimize olumlu bir cevap gelir ve muhalefet temsilcilerini Dokuma alanında gezdirmek nasip olur."

Dokuma arazisinin siyaset yapılacak bir alan olmadığını belirten Tütüncü, alanda yapılacak çalışmalarda güç birliği çağrısında bulundu. 

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, Dokuma'nın Kepez'e artı değer kazandıracağının altını çizdi. Meclis Üyesi Bahattin Bayraktar da Dokuma alanının tahsisinde atılan yanlış adımların sıkıntısını bizzat yaşadığını anlattı. Tütüncü'nün, Dokuma alanını Antalya kazandırılmasına yönelik çalışmasını takdir ettiğini dile getiren Bayraktar, "Dokuma park alanı bittiğinde Türkiye 'nin 81 vilayetinde Dokuma'nın konuşulacağını düşünüyorum" dedi.

Dokuma Çalışma Komisyonu'nda AK Parti'yi temsil eden meclis üyesi Murat Menzilcioğlu, Dokuma alanında çeşitli kültürel ve sanatsal çalışmalar yapılabileceğini söyledi. Meclis Üyesi İsa Sarpdağ da Dokuma'nın Antalya'nın en önemli bir cazibe merkezi olacağını ifade etti.