Başkan Tütüncü'den Atatürk Mahallesi'ne ziyaret

Başkan Tütüncü'den Atatürk Mahallesi'ne ziyaret
Başkan Tütüncü'den Atatürk Mahallesi'ne ziyaret
- Kepez Belediye Başkanı Tütüncü: - "11 mahalleye doğalgaz geldi. 12. mahalle Atatürk olacak. 50 bin konuta doğalgaz götürdük"

ANTALYA (AA) - Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,   Atatürk Mahallesi'ne, doğalgaz, kaymakamlık binası ve tramvay yatırımı müjdesi verdi.

Başkan Hakan Tütüncü, halk buluşmaları kapsamında Atatürk Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Toros ve Birlik sitelerinde bazı evleri ziyaret eden Tütüncü, sohbet ettiği site sakinlerinin hizmetle ilgili taleplerini dinledi.

Atatürk Mahallesi Muhtarı Cahit Işık ile de bir araya gelen Tütüncü ve beraberindeki heyet, yakınlarını kaydeden bazı mahallelilere taziye, hasta olan bazı vatandaşlara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Tütüncü, burada yaptığı konuşmada, "Her akşam değişik mahallerde 4-5 saat süren ziyaretlerde bulunuyoruz. Bu akşam da Atatürk Mahallesi'nde sizlerin bir bardak çayınızı içmeye, elinizi sıkmaya hal ve hatır sormaya geldik.  Mahallemizde birçok hizmet yaptık, yapıyoruz ve yapacağız" diye konuştu.

Atatürk Mahallesi sakinlerine 3 yatırımın müjdesi de veren Başkan Hakan Tütüncü, şöyle konuştu:

"2015'te Çankaya ve Atatürk mahallelerine doğalgaz getirilmesi yatırım programına alınmıştı. Çankaya Mahallesi'ndeki doğalgaz alt yapı çalışması tamamlanma aşamasına geldi. Atatürk Mahallesi'nin besleme hatları çekildi. Yaz döneminde Atatürk Mahallesi'nde doğalgaz alt yapı çalışması başlayacak. 2016 Ocak ayında mahalleye doğalgazı getirmiş olacağız. Doğalgaz, çok medeni ve ucuz bir enerjidir. Antalya'da doğalgazı ilk kullanan ilçe olmakla gurur duyuyoruz. Kepez'de, 11 mahalleye doğalgaz geldi. 12. mahalle Atatürk olacak. 50 bin konuta doğalgaz götürdük."

Tütüncü, Büyükşehir Belediyesi'nin, Varsak, Otogar, Tıp Fakültesi ve Şarampol arasında inşa edeceği tramvay hattının, Atatürk Mahallesi'nden güney sınırındaki Sakarya Bulvarı'ndan geçeceğini kaydetti.

Tütüncü, tramvay yatırımının Sakarya Bulvarı'na canlılık ve cazibe getireceğinin altını çizdi. Atatürk Mahallesi'nin batısında bulunan Devlet Su İşleri Kanalet Fabrikası'nın olduğu araziye, Kepez Kaymakamlık binası inşa edileceğinin bilgisini de veren Başkan Hakan Tütüncü, "Bu yatırımın temel 2015'te atılacak. Hem ilçe emniyet binamız hem de kaymakamlığa bağlı tüm kurumlar, 20 dönümlük arsa üzerin yapılacak bu binada olacak" diye konuştu. 

 AK  Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani de Hakan Tütüncü'nün, bölgenin kıymetini artırıcı yatırımlar yaptığını ifade etti.