Başkan Uysal, altyapı sporcuları ve aileleriyle buluştu

Başkan Uysal, altyapı sporcuları ve aileleriyle buluştu
Başkan Uysal, altyapı sporcuları ve aileleriyle buluştu
ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, akademi benzeri yapılanmaya gidip, uluslararası platformda başarılı sporcular yetiştirmeyi...

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, akademi benzeri yapılanmaya gidip, uluslararası platformda başarılı sporcular yetiştirmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Muratpaşa Belediyespor Futbol Şube Sorumlusu Yener Altıntaş ile altyapı takımlarında oynayan futbolcular ve aileleriyle bir araya gelen Uysal, ülkenin ve Antalya'nın uluslararası platformda temsili noktasında sportif faaliyetlerin önemli olduğunu kaydetti. 

Uysal, futbola farklı bir modelle yaklaşmak istediklerini belirterek, şöyle devam etti: 

 "Kulübümüzün altyapı takımlarında şu an yaklaşık 180 sporcumuz var. Sporcularımızın uyku, antrenman, beslenme, eğitimi de içeren tüm hayatlarına bakmak istiyoruz. Çocuklarımızın, 24 saatini planlayalım, üniversite hazırlığına katkıda bulunalım, Antalya'daki üniversiteleri tercih ederse, belli bir burs teşviki uygulayalım. Çocuklarımızın tüm aktivitelerini uluslararası standartlara uygun planlayalım. İyi bir sistematikle dünya çapında sporcular çıkaralım istiyoruz." 

Uysal, sporcuların belli bir yaşa gelince eğitim ya da üniversite arasında tercih yapmak zorunda kaldığını, bunun da başarıyı engellediğinin altını çizdi. 

En iyi sporcuların aynı zamanda bilgili olduğuna dikkati çeken Uysal, kulübü çağın gerekleriyle şekillendirmek istediklerini sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Futbol

  ,

  Antalya

  ,

  Uyku

  ,

  Belediye

  ,

  Beslenme

  ,

  eğitim