Başkan Uysal, tulum giyip, boya yaptı

Başkan Uysal, tulum giyip, boya yaptı
Başkan Uysal, tulum giyip, boya yaptı
ANTALYA (AA) - Kent estetiği için çalışmalar yürüten Muratpaşa Belediyesi, pilot bölge seçilen Mevlana Caddesi'ne cephe binaları boyamayı sürdürüyor....

ANTALYA (AA) - Kent estetiği için çalışmalar yürüten Muratpaşa Belediyesi, pilot bölge seçilen Mevlana Caddesi'ne cephe binaları boyamayı sürdürüyor. Çalışmaları denetleyen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, tulum giyip, boya ustaları ile bir binanın cephesini boyadı.

Başkan Ümit Uysal, Mimarlar Odası Antalya Şubesi ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile yürüttüğü Mevlana Caddesi Bina Cephe Düzenleme Projesi'nin uygulandığı binaları denetledi. 

Mevlana Caddesi'ne cephe binalarda uygulanan projeyi değerlendiren Uysal, Muratpaşa'daki binaları "Akdeniz" renkleriyle boyama davet edeceklerini bildirdi. Mevlana Caddesi'nin tüm Muratpaşa'ya örnek olacağını belirten Uysal, şunları kaydetti:

"Antalyamız, kaotik bir durumda. Aynı caddede bulunan binalar çok farklı renklerle boyanıyor. Akdeniz renkleri diye tabir edilen, Akdeniz çanağında kullanılan bir renk kataloğu var. Bunun temelinde beyaz geliyor, biz de beyaz rengi temel alıyoruz. Beyazı, turkuaz, yeşil ve mor gibi renklerle çeşitlendireceğiz."

Uysal, açıklamalarının ardından işçi tulumu giyip, ustalarla duvar boyadı. İki etap halinde gerçekleştirilecek projenin ilk etabında, 76 binanın 113 bin metrekarelik cephesi boyanacak.

Proje, Kızıltoprak, Yenigün ve Yüksekalan mahallelerinin Mevlana Caddesi'ne cephe binaları da kapsayacak.