Başkan Uysal, "Turunç Masa"yı denetledi

Başkan Uysal, "Turunç Masa"yı denetledi
Başkan Uysal, "Turunç Masa"yı denetledi
ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, vatandaşın istek, öneri ve şikayetlerini doğrudan alıp her aşamada takip ederek sonuca...

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, vatandaşın istek, öneri ve şikayetlerini doğrudan alıp her aşamada takip ederek sonuca ulaştıran "Turunç Masa"da incelemelerde bulundu. 

Geçen yıl 17 Kasım'da hizmete giren "Turunç Masa"da görevlilerinden bilgi alan Uysal, masaya 2015'in ilk üç ayında 11 bin 892 başvuru yapıldığını bildirdi.

"Turunç Masa"da 10 bin 720 başvurunun 48 saat içinde sonuçlandırarak yüzde 90'lık başarı oranına ulaştığını belirten Uysal, yasal nedenlerle sonuçlandırılamayan bin 172 başvurunun yatırım programına alındığı anlattı.

Uysal, "Turunç Masa"nın her geçen gün başarı ivmesini yükselttiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Turunç Masamız'da 40 personel, 7 gün 24 saat görev yapıyor. Muratpaşa'da yaşayanların yanı sıra yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız '444 80 07' nolu telefonu arayarak istek, öneri ve şikayetlerini doğrudan iletiyor. Ekiplerimiz 48 saat içerisinde konu hakkında vatandaşımıza bilgi aktarıyor. Yasal nedenler ve görev alanı dışında kalan konularla ilgili olarak da vatandaşlarımıza bilgi veriliyor. Bu yılın ilk üç ayında yüzde 90 başarı yakalamaları oldukça güzel."

Türkiye 'nin en gelişmiş sisteminin "Turunç Masa" olduğunu savunan Uysal, "Turunç Masa'ya gelen istek, öneri ve şikayetler ilgili birimlere iletildikten sonra acil müdahale ekiplerimiz tarafından sonuçlandırılmaktadır. Turunç Masa torpil kabul etmez. Turunç Masa'yı arayan her vatandaş eşittir" dedi.