Başkan Uysal, vatandaşlarla buluştu

Başkan Uysal, vatandaşlarla buluştu
Başkan Uysal, vatandaşlarla buluştu
- Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal: - "Turunç Masa, Türkiye'nin en gelişmiş sistemidir ve torpil kabul etmez"

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, "Turunç Masa, Türkiye 'nin en gelişmiş sistemidir ve torpil kabul etmez" dedi.

Başkan Uysal, "Biz size geliyoruz" sloganlı halk günü toplantısının 26'ncısını Çağlayan Mahallesi'nde düzenledi. Çağlayan Kapalı Pazarı'nda vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği  halk günü öncesinde konuşan Uysal,  Turunç Masa çalışmalarını anlattı.

Yapılan başvuruların 48 saat içinde çözümlenerek vatandaşlara bilgi verildiğini belirten Uysal, "Turunç Masa, Türkiye'nin en gelişmiş sistemidir ve torpil kabul etmez. Sosyoekonomik durumu iyi olmayan ailelerin faydalandığı çocuk kreşlerine de kayıt kriterlere göre yapılır. Ben de bir çocuğun kayıt yaptırılmasını istesem, kriterleri tutmazsa kayıt işlemi yapılmaz. Muratpaşa'da torpil işlemez" dedi. 

Belediye çalışmaları hakkında da vatandaşları bilgilendiren Başkan Ümit Uysal, doğalgaz firmasının işlemini tamamladığı mahalleleri, yolundan, kaldırımına kadar tamamen yenilediklerini bildirdi.

Meltem ve Bayındır mahallelerini örnek gösteren Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Doğalgaz firmasını takip ederek tüm mahallelerimizi baştan aşağı yenileyip turunç ağaçları dikiyoruz. Her yıl 50 parkı hizmete açmayı hedefliyoruz. Muratpaşa'da bulunan 10 bin çöp konteynerinin 5 yılda 6-7 binini yer altına alacağız. Öğrencilerimiz için yurt açtık. 600 öğrenci kapasiteli ikinci öğrenci yurdumuzu Barolar Birliği ile inşa edeceğiz. Tüm müdürlüklerimizde yoğun şekilde çalışmalarımız sürüyor."

Belediye hizmetlerini vatandaşların vergileriyle yaptıklarına değinen Uysal, verginin her kuruşuna sahip çıkarak, tasarruf sağlayarak çalıştıklarının altını çizdi. Halkın yaşam standartını yükseltmeyi amaçladıklarına işaret eden Uysal, "Belediyemizde halkın yararına işlerle uğraşıyoruz. Biz insanlarımızı olduğu gibi seviyoruz. Hangi kültürden, hangi etnik kökenden, hangi siyasi fikirden olursa olsun insanımızı, bağrımıza basarak, yürekten çalışıyoruz" dedi.