Başkan Uysal'dan Antalya Kültür Sanat'a ziyaret

Başkan Uysal'dan Antalya Kültür Sanat'a ziyaret
Başkan Uysal'dan Antalya Kültür Sanat'a ziyaret
ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından yapılan Antalya Kültür Sanat'ı ziyaret...

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından yapılan Antalya Kültür Sanat'ı ziyaret etti.

ATSO Başkanı Davut Çetin, ziyarette yaptığı konuşmada, ATSO'nun eski hizmet binasını  dünya çapında sergilere ev sahipliği yapacak yüksek standartlarda bir kültür sanat merkezine dönüştürmenin gururunu yaşadığını söyledi.

Antalya Kültür Sanat'ın yerli ve yabancı çok sayıda misafir ağırlayarak şehir merkezinde bulunan esnafa büyük katkı sağlayacağını belirten Çetin, "Antalya'nın böyle bir kültür sanat merkezine ihtiyacı vardı. Antalya Kültür Sanat'ta gerçekleştirilecek dünya çapında sergilerle otellerinden çıkmayan turistleri şehir merkezine getirerek burada bir hareketlilik yaratmak istiyoruz" dedi.

Antalya'nın her yıl 15 milyona yakın yabancı misafiri ağırladığını anlatan Çetin, merkezi şehre gelen misafirleri hem mimari açıdan hem de dünyanın önemli sanatçılarının sergileriyle buluşturmak açısından çok önemsediklerini kaydetti.

Başkan Uysal da ATSO'nun Antalya'ya çok önemli bir merkez kazandırdığını dile getirdi. Yapılan merkezle Antalya'nın dünyaca ünlü sanatçıların eserleriyle buluşacak olmasının heyecanını yaşadıklarını bildiren Uysal, "Antalya gibi bir turizm kentinde böylesine özel bir yapıyı kazandırmak ATSO'ya nasip oldu. Başta Davut Çetin başkanımıza ve bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.