Başkandan okul bahçelerine park istediler

Başkandan okul bahçelerine park istediler
Başkandan okul bahçelerine park istediler
- Karacaören Karabük İlkokulu öğrencileri, Belediye Başkanı Çetinkaya'dan okul bahçelerine park yapmasını istedi

ANTALYA (AA) ? Kumluca'da Karabük İlkokulu öğrencileri, öğretmenleriyle Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'yı ziyaret etti.

Karacaören Mahallesi'ndeki Karabük İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri İsmail Gücüyeter ile Başkan Çetinkaya'yı makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Ziyarette belediye başkanına isteklerini ileten öğrenciler, okul bahçelerinin düzensiz olduğunu, bundan dolayı oyun oynama alanlarının kısıtlı ve kış aylarında yağış nedeniyle su birikintileri oluştuğunu belirtti.

Okul öğrencilerinden Ahmet Can Çatal, belediye olarak okul bahçelerinin düzenlenmesini ve bahçeye oyun grupları yerleştirilerek park yapılmasını istediklerini söyledi.   

Çetinkaya da belediye olarak imkanlar dahilinde her eğitim kurumuna destek olmaya çalıştıklarını, özellikle kırsal bölgelerdeki eğitim kurumlarının sıkıntılarını bildiklerini kaydetti.

Karacaören Karabük İlkokulu'nun bahçesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerekli incelemelerin yapılacağını ifade eden Çetinkaya, "Öncelikle öğrencilerimizi öz güvenlerinden dolayı kutluyorum. Okullarının eksik ve ihtiyaçlarını dile getirerek çözüm arayışı içinde olmaları çok güzel bir olay. İlgili birim müdürlüğümüz gerekli çalışmaları yaparak en kısa sürede öğrencilerimizin talepleri konusunda çözüm getirecektir" dedi.

Öğrenciler, ziyaretin sonunda Başkan Çetinkaya'ya çiçek verdi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Belediye

  ,

  Oyun

  ,

  Çiçek

  ,

  Okul

  ,

  kış

  ,

  eğitim

  ,

  başkan