Başpehlivan Okulu, Belediye Başkanı Öztekin'i ziyaret etti

Başpehlivan Okulu, Belediye Başkanı Öztekin'i ziyaret etti
Başpehlivan Okulu, Belediye Başkanı Öztekin'i ziyaret etti
- 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olarak altın kemeri kazanan Orhan Okulu, Elmalı Belediyesi'ni ziyaret etti

ANTALYA (AA) - 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan Orhan Okulu, başaltı ikincisi olarak başpehlivanlığa yükselen Serkan Serttürk ve antrenörleri Kemal Yılmaz, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin'i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Orhan Okulu, "yağlı güreşlerin olimpiyatı" olarak değerlendirilen Kırkpınar'da birinci olmaktan büyük bir mutluluk ve sevinç yaşadığını dile getirdi. 

Ata sporu yağlı güreşlere Antalya'da büyük ilgi gösterildiğini ifade eden Okulu, Kırkpınar'ın ardından hedeflerinin Elmalı Yeşilyayla Güreşleri'nde de başarılı olmak olduğunu kaydetti. Okulu, "Hedefim üç yıl üst üste başpehlivan olarak,  altın kemerin ebedi sahibi olmak. Bunun dışında eylül ayı başında yapılacak Elmalı Yeşilyayla Güreşleri'ne hazırlanıyorum. Bu süreçte bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Ben de bu ilgi ve desteğe layık olmaya çalışacağım" dedi. 

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Okulu ve Serttürk'e gösterdikleri başarıdan dolayı teşekkür etti. Eylül ayı başında ilçede düzenlenecek Yeşilyayla Güreşleri hazırlıklarının tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden Öztekin, güreşlerin en az Kırkpınar kadar iddialı ve güzel olacağını söyledi. 

Konuşmanın ardından Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Orhan Okulu ve Serkan Serttürk'e plaket verdi.