Başpehlivan Okulu, KUTSO'yu ziyaret etti

Başpehlivan Okulu, KUTSO'yu ziyaret etti
Başpehlivan Okulu, KUTSO'yu ziyaret etti
ANTALYA (AA) - 654. Tarihi Kırkpınar Güreşleri Başpehlivanı Orhan Okulu, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası  (KUTSO) Başkanı Murat Günay'ı ziyaret...

ANTALYA (AA) - 654. Tarihi Kırkpınar Güreşleri Başpehlivanı Orhan Okulu, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası  (KUTSO) Başkanı Murat Günay'ı ziyaret etti.

Tarihi 654. Kırkpınar Güreşlerinde başpehlivan olarak altın kemeri kazanan Kumlucalı Orhan Okulu, KUTSO Başkanı Günay ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Günay, elde başarıdan dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını söyledi. Kumluca ve yöresinde ata sporu yağlı güreşlere halk tarafından büyük rağbet gösterildiğini ifade eden Günay, "Ata sporumuz yağlı güreşe gösterilen bu ilgi, pehlivanlarımızın da başarılı olmasını sağlıyor. Orhan Okulu kardeşimiz, elde ettiği başarı ile başta Kumlucalılar olmak üzere tüm Antalya'yı gururlandırmıştır. Ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Okulu da kendisinin elde ettiği başarının büyük bir başarı olduğunu, hedefinin iki yıl da Kırkpınar'da başpehlivan olarak altın kemerin ebedi sahibi olmak olduğunu söyledi.

Kendinin bugünlere gelmesinde desteği olan herkese teşekkür eden Okulu, bundan sonraki yaşamında da kendisine destek veren güreş severlerin verdikleri desteğe layık olmaya çalışacağını belirtti.

Konuşmanın ardından Günay tarafından, Okulu'ya plaket verildi.