Başpehlivan Okulu, Vali Türker'i ziyaret etti

Başpehlivan Okulu, Vali Türker'i ziyaret etti
Başpehlivan Okulu, Vali Türker'i ziyaret etti
ANTALYA (AA) - 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan Orhan Okulu ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Valisi Muammer...

ANTALYA (AA) - 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan Orhan Okulu ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Valisi Muammer Türker'i makamında ziyaret etti.

Vali Türker, ziyarette yaptığı konuşmada, başpehlivanlığın Antalya'ya gelmesinde Başkan Uysal'ı ve emeği geçenleri tebrik etti. 

Belediyelerin sosyal sorumluluk projeleri yapması ve sosyal sorumluluğu da hemşehrileri için spor gibi etkinlikte kullanmasının önemine işaret eden Türker, "Bunun kupayla ve madalya ile taçlandırılması elbette güzel" dedi.

Muratpaşa Belediye Spor Kulübünün bayanlar hentbol ve futboldaki başarılarını da takip ettiğini ifade eden Türker,  şöyle konuştu:

"Antalya, yüzyıllardır yaşatılan ve bizim öz kültürümüze ait çok kıymetli değerlerden olan yağlı güreşlerde en önde gelen vilayetlerden biri. Antalya turizmin başkenti. Turizmin içinde bu tarz değerlerimizi de sunmalıyız. Bize ait olan bu değerleri daha ön plana çıkarmamız lazım." 

Vali Türker, ziyaretin sonunda başpehlivan Okulu'yu tebrik etti.