Batı Akdeniz'de buzlanma ve don uyarısı

Batı Akdeniz'de buzlanma ve don uyarısı
Batı Akdeniz'de buzlanma ve don uyarısı
-Batı Akdeniz'de iç kesimler için kuvvetli buzlanma ve don uyarısında bulunuldu -Yüksek kesimlerde ise çığ tehlikesine karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi

ANTALYA (AA) - Batı Akdeniz'de iç kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don bekleniyor, yüksek kesimler için ise çığ tehlikesi uyarısında bulunuldu. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Antalya'nın Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçeleri öğle saatleri, Gazipaşa ile Isparta'nın Yenişarbademli ve Şarkikaraağaç ilçeleri akşam saatleri yağışlı geçecek. Yağışlar, sahilde sağanak ve gökgürültülü sağanak, iç kesimlerde kar şeklinde olacak.

En yüksek hava sıcaklıkları Antalya'da 14, Burdur'da 3, Isparta'da 2 ve Muğla'da 9 derece olacak. Rüzgar kuzey yönlerden iç kesimlerde hafif, sahilde orta kuvvette, yer yer kuvvetlice esecek. 

Sahilde yer yer hafif kuvvette, iç kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don bekleniyor. Yüksek kesimlerde ise çığ tehlikesine karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi. 

Denizlerde ise rüzgar kuzey yönlerden 2 ila 4, Bodrum-Marmaris arasında 4 ila 6, Antalya Körfezi'nde 3 ila 5 kuvvetinde esecek. Dalga yüksekliğinin 2,5 metreye kadar ulaşması tahmin ediliyor.