Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası

Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası
Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası
- Akdeniz Üniversitesi öğrencileri, Bayırbucak Türkmenlerine destek olabilmek için toplanan "Boşverme El Ver" kampanyası başlattı

ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi öğrencileri, Bayırbucak Türkmenlerine kışlık desteğinde bulunabilmek için "Boş Verme El Ver" kampanyası başlattı.

Üniversiteden bir grup öğrenci, Milli Kültür Topluluğu, Akdeniz Tarih Topluluğu, Ortak Akıl Topluluğu, Basın Yayın Topluluğu ve üniversite öğrencilerinin desteğiyle yardım kampanyası düzenledi.

Üniversite yerleşkesinin farklı noktalarına kurulan stantlarda, farklı fakültelerde okuyan öğrencilerin getirdiği kışlık malzeme yardımları, İHH ve Bayırbucak Türkmendağı Derneği vasıtasıyla Türkmenlere ulaştırılıyor.

Kampanya sorumlusu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Furkan Özmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bayırbucak Türkmenlerinin sıkıntılar yaşadığını anlatarak, Türkmen Dağı bölgesinin Rus işgali altında olduğunu söyledi.

Bölgenin, yerle bir olduğunu belirten Özmen, "Bölge halkının bizden yardım talebi var, biz de bu talebi karşılamak için Türkiye genelinde birçok sivil toplum kuruluşu gibi yardım kampanyası başlattık" dedi.

Özmen, Akdeniz Üniversitesi öğrencileri olarak yardım kampanyası düzenlediklerini dile getirerek, ikinci el kıyafetler ve kışlık malzemeleri toplayarak bölgeye gönderdiklerini anlattı.

Pazartesi gününe kadar kampanyanın devam edeceğini anlatan Özmen, "Hafta boyunca 10.00 ile 16.00 saatleri arasında yardımları topluyoruz, büyük bir katılım var. Üniversite öğrencileri olarak bir nebze de olsa destek olmak istedik" diye konuştu.

Özmen, topladıkları malzemeleri cumartesi günü İHH ve Bayırbucak Türkmendağı Derneği vasıtasıyla ulaştıracaklarını belirtti.