Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Bayırbucak Türkmenlerine yardım
Bayırbucak Türkmenlerine yardım
- Deniz Feneri Derneği Antalya Temsilciği aracılığıyla temin edilen yardım malzemelerini taşıyan tır, Suriye'nin kuzeyindeki Türkmen köylerine yola çıktı

ANTALYA (AA) - Deniz Feneri Derneği Antalya Temsilciliği aracılığıyla temin edilen insani yardım malzemelerini taşıyan tır, Suriye'nin kuzeyindeki Türkmen köylerine doğru yola çıktı.

Derneğin Antalya Temsilcisi Ahmet Sargın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bayırbucak Türkmenlerine gönderilen malzemeler arasında ilaç, gıda, giyim, un ve battaniyelerin yer aldığını ifade etti.

Yardımların toplanmasında Antalya Ahlak Kültür Çevre ve Eğitim Derneği (AKÇED) ile koordineli bir çalışma yürüttüklerini dile getiren Sargın, AKÇED yetkilileri başta olmak üzere tüm bağışçılara teşekkür etti.

Suriyeli Türkmenlerle hem din kardeşliği hem de soydaşlık gibi iki büyük bağ olduğuna işaret eden Sargın, bu bağın kopmaması ve daha da kuvvetlenmesi için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Sargın, Türkiye'nin davasında haklı olduğunu ve mazlumun yanında yer aldığını bildirerek "Bizler de kuruluş amacı iyilik olan bir dernek olarak her zaman olduğu gibi Suriye'de de mazlumların ve yardıma ihtiyaç duyanların yanında duruyoruz" diye konuştu.

Dernek çalışanları ve gönüllülerce toplanan yardımların bulunduğu kolilerin yüklendiği tır, Suriye'nin kuzeyindeki Türkmen köylerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.